Plugins - Admin and Site Enhancements (ASE) - Stable (latest release) - en to bs_BA translation catalogue (322 entries)

en: (Default is 'secret')
bs_BA: (Podrazumevano je &#39;tajna&#39;)

en: (Default is 160px)
bs_BA: (Podrazumevano je 160px)

en: (filtered from _MAX_ total entries)
bs_BA: (filtrirano od ukupno _MAX_ unosa)

en: 1 minute
bs_BA: 1 minuta

en: 10 minutes
bs_BA: 10 minuta

en: 120 seconds
bs_BA: 120 sekundi

en: 15 seconds
bs_BA: 15 sekundi

en: 2 minutes
bs_BA: 2 minute

en: 3 minutes
bs_BA: 3 minute

en: 30 seconds
bs_BA: 30 sekundi

en: 45 seconds
bs_BA: 45 sekundi

en: 5 minutes
bs_BA: 5 minuta

en: 60 seconds
bs_BA: 60 sekundi

en: 90 seconds
bs_BA: 90 sekundi

en: <div class="asenha-warning">This feature <strong>only works for/with the default WordPress login page</strong>. It does not support using custom login page you manually created with a page builder or with another plugin.<br /><br />It's also <strong>not yet compatible with two-factor authentication (2FA) methods</strong>. If you use a 2FA plugin, please use the change login URL feature bundled in that plugin, or use another plugin that is compatible with it.<br /><br />And obviously, to improve security, please <strong>use something other than 'login'</strong> for the custom login slug.</div>
bs_BA: <div class="asenha-warning">Ova funkcija<strong> radi samo za/sa zadanom WordPress stranicom za prijavu</strong> . Ne podržava korištenje prilagođene stranice za prijavu koju ste ručno kreirali pomoću alata za izradu stranica ili drugog dodatka.<br /><br /> Takodje je<strong> još nije kompatibilan s metodama dvofaktorske autentifikacije (2FA).</strong> . Ako koristite 2FA dodatak, molimo koristite funkciju promjene URL-a za prijavu koja se nalazi u sklopu tog dodatka ili koristite drugi dodatak koji je kompatibilan s njim.<br /><br /> I očito, za poboljšanje sigurnosti, molim<strong> koristiti nešto drugo osim &#39;login&#39;</strong> za prilagođenu prijavu.</div>

en: <span class="faded">(Default is 1 minute)</span>
bs_BA: <span class="faded">(Podrazumevano je 1 minuta)</span>

en: <span class="faded">(Default is 15 seconds)</span>
bs_BA: <span class="faded">(Podrazumevano je 15 sekundi)</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Detect IP address from the following header first:</span>
bs_BA: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Prvo otkrijte IP adresu iz sljedećeg zaglavlja:</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Host</span>
bs_BA: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Domaćin</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Password</span>
bs_BA: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Lozinka</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Security</span>
bs_BA: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Sigurnost</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Send a test email to</span>
bs_BA: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Pošaljite probni email na</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Sender email</span>
bs_BA: <span class="field-sublabel sublabel-wide">E-mail pošiljaoca</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Sender name</span>
bs_BA: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Ime pošiljaoca</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Username</span>
bs_BA: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Korisničko ime</span>

en: <strong>Code to insert after &lt;body&gt; with the priority of</strong>
bs_BA: <strong>Kôd za umetanje iza &lt;body&gt; s prioritetom</strong>

en: <strong>Code to insert before &lt;/head&gt; with the priority of</strong>
bs_BA: <strong>Kod za umetanje ispred &lt;/head&gt; s prioritetom</strong>

en: <strong>Code to insert in footer section before &lt;/body&gt; with the priority of</strong>
bs_BA: <strong>Kod za umetanje u podnožje ispred &lt;/body&gt; sa prioritetom</strong>

en: <strong>Error:</strong> Invalid email or incorrect password.
bs_BA: <strong>Greška:</strong> Nevažeći email ili netačna lozinka.

en: <strong>Your ads.txt content:</strong>
bs_BA: <strong>Vaš ads.txt sadržaj :</strong>

en: <strong>Your app-ads.txt content:</strong>
bs_BA: <strong>Vaš app-ads.txt sadržaj:</strong>

en: ASE Pro YEAR-END SALE! 20% DISCOUNT. Lifetime Deal (LTD) available.
bs_BA: ASE Pro PRODAJA KRAJU GODINE! 20% POPUST. Dostupan doživotni ugovor (LTD).

en: AVIF Support Status
bs_BA: Status AVIF podrške

en: Add New
bs_BA: Dodaj novi

en: Add Your Review
bs_BA: Dodajte svoju recenziju

en: Add custom &lt;body&gt; class(es) on the singular view of some or all public post types. Compatible with classes already added using <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-custom-body-class" target="_blank">Custom Body Class plugin</a>.
bs_BA: Dodajte prilagođene &lt;body&gt; klase(e) na pojedinačni prikaz nekih ili svih javnih tipova objava. Kompatibilan s klasama koje su već dodane korištenjem<a href="https://wordpress.org/plugins/wp-custom-body-class" target="_blank"> Prilagođeni dodatak za Body Class</a> .

en: Add custom CSS on all admin pages for all user roles.
bs_BA: Dodajte prilagođeni CSS na svim administratorskim stranicama za sve korisničke uloge.

en: Add custom CSS on all frontend pages for all user roles.
bs_BA: Dodajte prilagođeni CSS na svim frontend stranicama za sve korisničke uloge.

en: Admin Menu Organizer
bs_BA: Organizator menija administratora

en: Admin Notices
bs_BA: Administratorske obavijesti

en: Admin and Site Enhancements (ASE)
bs_BA: Poboljšanja administracije i web-lokacije (ASE)

en: After duplication, redirect to:
bs_BA: Nakon dupliranja, preusmjerite na:

en: After saving the settings above, check if everything is configured properly below.
bs_BA: Nakon što sačuvate gornje postavke, provjerite je li sve ispravno konfigurirano ispod.

en: Allow Custom Navigation Menu Items to Open in New Tab
bs_BA: Dozvolite da se stavke menija prilagođene navigacije otvore u novoj kartici

en: Allow custom navigation menu items to have links that open in new browser tab via target="_blank" attribute. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits.
bs_BA: Dozvolite prilagođenim stavkama menija za navigaciju da imaju veze koje se otvaraju u novoj kartici preglednika putem atributa target=&quot;_blank&quot;. Atribut rel=&quot;noopener noreferrer nofollow&quot; će također biti dodat radi poboljšane sigurnosti i SEO prednosti.

en: Allow some or all user roles to upload SVG files, which will then be sanitized to keep things secure.
bs_BA: Dozvolite nekim ili svim korisničkim ulogama da prenesu SVG fajlove, koji će se zatim dezinfikovati kako bi stvari bile bezbedne.

en: Also disable frontend block styles / CSS files for the selected post types.
bs_BA: Također onemogućite stilove frontend blokova / CSS datoteke za odabrane vrste postova.

en: Attempts<br />Lockouts
bs_BA: Pokušaji<br /> Zabrane

en: Auto-Publish Posts with Missed Schedule
bs_BA: Automatsko objavljivanje postova s propuštenim rasporedom

en: Background
bs_BA: Pozadina

en: Bypass verification of SSL certificate. This would be insecure if mail is delivered across the internet but could help in certain local and/or containerized WordPress scenarios.
bs_BA: Zaobići verifikaciju SSL certifikata. Ovo bi bilo nesigurno ako se pošta isporučuje preko interneta, ali bi moglo pomoći u određenim lokalnim i/ili kontejnerskim scenarijima WordPress-a.

en: Change Login URL
bs_BA: Promijenite URL za prijavu

en: Clean Up Admin Bar
bs_BA: Očistite Admin traku

en: Clean up admin pages by moving notices into a separate panel easily accessible via the admin bar.
bs_BA: Očistite administratorske stranice premještanjem obavještenja u zaseban panel kojem se lako može pristupiti putem admin trake.

en: Clean up and speed up the dashboard by completely disabling some or all widgets. Disabled widgets won't load any assets nor show up under Screen Options.
bs_BA: Očistite i ubrzajte kontrolnu ploču tako što ćete potpuno onemogućiti neke ili sve widgete. Onemogućeni widgeti neće učitati nikakvu imovinu niti će se pojaviti pod opcijama ekrana.

en: Click to view hidden admin notices
bs_BA: Kliknite da vidite skrivena obavještenja administratora

en: Collapse
bs_BA: Kolaps

en: Completely disable core, theme and plugin updates and auto-updates. Will also disable update checks, notices and emails.
bs_BA: Potpuno onemogućite ažuriranja jezgre, tema i dodataka i automatska ažuriranja. Također će onemogućiti provjere ažuriranja, obavijesti i e-poštu.

en: Configure
bs_BA: Konfiguriši

en: Content Duplication
bs_BA: Dupliciranje sadržaja

en: Content Management
bs_BA: Upravljanje sadržajem

en: Content Order
bs_BA: Redosled sadržaja

en: Currently on YEAR-END SALE. <a href="https://www.wpase.com/promo-ndg" target="_blank">20% discount</a>.
bs_BA: Trenutno na RASPRODAJI ZA KRAJ GODINE.<a href="https://www.wpase.com/promo-ndg" target="_blank"> 20% popusta</a> .

en: Curves
bs_BA: Krivulje

en: Custom Admin CSS
bs_BA: Prilagođeni administratorski CSS

en: Custom Admin Footer Text
bs_BA: Prilagođeni admin podnožje teksta

en: Custom Body Class
bs_BA: Prilagođena Body klasa

en: Custom Code
bs_BA: Prilagođeni kod

en: Custom Frontend CSS
bs_BA: Prilagođeni Frontend CSS

en: Customize the order of the admin menu and optionally change menu item title or hide some items.
bs_BA: Prilagodite redoslijed administratorskog menija i po želji promijenite naslov stavke menija ili sakrijte neke stavke.

en: Customize the text you see on the footer of wp-admin pages other than this ASE settings page.
bs_BA: Prilagodite tekst koji vidite u podnožju stranica wp-admin osim ove stranice postavki ASE.

en: DUPLICATE
bs_BA: DUPLIRANJE

en: Default is %s
bs_BA: Podrazumevano je%s

en: Default is 10. Larger number insert code closer to &lt;/body&gt;
bs_BA: Podrazumevano je 10. Veći broj ubacuje kod bliže &lt;/body&gt;

en: Default is 10. Larger number insert code closer to &lt;/head&gt;
bs_BA: Podrazumevano je 10. Veći broj ubacuje kod bliže &lt;/head&gt;

en: Default is 10. Smaller number insert code closer to &lt;body&gt;
bs_BA: Podrazumevano je 10. Manji broj ubaci kod bliže &lt;tijelo&gt;

en: Default text is: <em>Thank you for creating with <a href="https://wordpress.org/">WordPress</a></em>.
bs_BA: Zadani tekst je:<em> Hvala vam što koristite<a href="https://wordpress.org/"> WordPress</a></em> .

en: Default text is: <em>Version %s</em>
bs_BA: Zadani tekst je:<em> Verzija%s</em>

en: Description
bs_BA: Opis

en: Disable
bs_BA: Onemogući

en: Disable <strong>block-based widgets settings screen</strong>. Restores the classic widgets settings screen when using a classic (non-block) theme. This has no effect on block themes.
bs_BA: Onemogući<strong> ekran postavki vidžeta zasnovanih na blokovima</strong> . Vraća ekran postavki klasičnih widgeta kada se koristi klasična (ne-blokirana) tema. Ovo nema efekta na blok teme.

en: Disable <strong>emoji support for pages, posts and custom post types</strong> on the admin and frontend. The support is primarily useful for older browsers that do not have native support for it. Most modern browsers across different OSes and devices now have native support for it.
bs_BA: Onemogući<strong> emoji podrška za stranice, postove i prilagođene vrste postova</strong> na adminu i frontendu. Podrška je prvenstveno korisna za starije pretraživače koji nemaju izvornu podršku za nju. Većina modernih pretraživača na različitim operativnim sistemima i uređajima sada ima izvornu podršku za to.

en: Disable <strong>jQuery Migrate</strong> script on the frontend, which should no longer be needed if your site uses modern theme and plugins.
bs_BA: Onemogući<strong> jQuery Migrate</strong> skriptu na frontendu, koja više ne bi trebala biti potrebna ako vaša stranica koristi modernu temu i dodatke.

en: Disable <strong>lazy loading of images</strong> that was natively added since WordPress v5.5.
bs_BA: Onemogući<strong> lijeno učitavanje slika</strong> koji je izvorno dodat od WordPress v5.5.

en: Disable <strong>version number</strong> on static resource URLs referenced in &lt;head&gt;, which can disclose WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s). Applies to non-logged-in view of pages. This will also increase cacheability of static assets, but may have unintended consequences. Make sure you know what you are doing.
bs_BA: Onemogući<strong> broj verzije</strong> na URL-ovima statičkih resursa koji se navode u &lt;head&gt;, koji mogu otkriti broj verzije WordPress-a. Starije verzije mogu sadržavati nezakrpljene sigurnosne rupe. Primjenjuje se na neprijavljeni prikaz stranica. Ovo će također povećati kešabilnost statičkih sredstava, ali može imati neželjene posljedice. Budite sigurni da znate šta radite.

en: Disable All Updates
bs_BA: Onemogući sva ažuriranja

en: Disable Comments
bs_BA: Onemogući komentare

en: Disable Components
bs_BA: Onemogućite komponente

en: Disable Dashboard Widgets
bs_BA: Onemogućite vidžete na kontrolnoj tabli

en: Disable Feeds
bs_BA: Onemogući feedove

en: Disable Gutenberg
bs_BA: Onemogući Gutenberg

en: Disable REST API
bs_BA: Onemogući REST API

en: Disable REST API access for non-authenticated users and remove URL traces from &lt;head&gt;, HTTP headers and WP RSD endpoint.
bs_BA: Onemogućite pristup REST API-ju za korisnike bez autentifikacije i uklonite tragove URL-a iz &lt;head&gt;, HTTP zaglavlja i WP RSD krajnje tačke.

en: Disable Smaller Components
bs_BA: Onemogućite manje komponente

en: Disable XML-RPC
bs_BA: Onemogućite XML-RPC

en: Disable all RSS, Atom and RDF feeds. This includes feeds for posts, categories, tags, comments, authors and search. Also removes traces of feed URLs from &lt;head&gt;.
bs_BA: Onemogućite sve RSS, Atom i RDF izvore. Ovo uključuje feedove za objave, kategorije, oznake, komentare, autore i pretragu. Također uklanja tragove URL-ova feedova iz &lt;head&gt;.

en: Disable comments for some or all public post types. When disabled, existing comments will also be hidden on the frontend.
bs_BA: Onemogućite komentare za neke ili sve vrste javnih objava. Kada je onemogućeno, postojeći komentari će također biti skriveni na frontendu.

en: Disable loading of <strong>Dashicons CSS and JS files</strong> on the front-end for public site visitors. This might break the layout or design of custom forms, including custom login forms, if they depend on Dashicons. Make sure to check those forms after disabling.
bs_BA: Onemogući učitavanje<strong> Dashicons CSS i JS fajlovi</strong> na prednjem dijelu za posjetitelje javnih stranica. Ovo može narušiti izgled ili dizajn prilagođenih obrazaca, uključujući prilagođene obrasce za prijavu, ako zavise od Dashicons. Obavezno provjerite te obrasce nakon onemogućavanja.

en: Disable the <strong>&lt;generator&gt; tag</strong> in RSS feed &lt;channel&gt;, which discloses the WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s).
bs_BA: Onemogućite<strong> &lt;generator&gt; tag</strong> u RSS feedu &lt;kanal&gt;, koji otkriva broj verzije WordPress-a. Starije verzije mogu sadržavati nezakrpljene sigurnosne rupe.

en: Disable the <strong>Really Simple Discovery (RSD) &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. It's not needed if your site is not using pingback or remote (XML-RPC) client to manage posts.
bs_BA: Onemogućite<strong> Zaista jednostavno otkriće (RSD) &lt;link&gt; tag</strong> u &lt;head&gt;. Nije potrebno ako vaša stranica ne koristi pingback ili udaljeni (XML-RPC) klijent za upravljanje objavama.

en: Disable the <strong>Windows Live Writer (WLW) manifest &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. The WLW app was discontinued in 2017.
bs_BA: Onemogućite<strong> oznaku &lt;link&gt; manifesta Windows Live Writer (WLW).</strong> u &lt;head&gt;. Aplikacija WLW je ukinuta 2017.

en: Disable the <strong>generator &lt;meta&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;, which discloses the WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s).
bs_BA: Onemogućite<strong> generator &lt;meta&gt; tag</strong> u &lt;head&gt;, koji otkriva broj verzije WordPress-a. Starije verzije mogu sadržavati nezakrpljene sigurnosne rupe.

en: Disable the <strong>plugin and theme editor</strong>.
bs_BA: Onemogućite<strong> dodatak i uređivač tema</strong> .

en: Disable the <strong>plugin and theme editor</strong>. <span class="warning-text">Note that wp-config.php in this site is not writeable and <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> constant is already defined there. You either need to make it writeable to make this setting functional, or, you need to manually change the value of <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> there.</span>
bs_BA: Onemogućite<strong> dodatak i uređivač tema</strong> .<span class="warning-text"> Imajte na umu da wp-config.php na ovom sajtu nije za pisanje i<code> DISALLOW_FILE_EDIT</code> konstanta je tamo već definirana. Ili morate učiniti da je moguće pisati da bi ova postavka bila funkcionalna, ili morate ručno promijeniti vrijednost<code> DISALLOW_FILE_EDIT</code> tamo.</span>

en: Disable the Gutenberg block editor for some or all applicable post types.
bs_BA: Onemogućite Gutenberg uređivač blokova za neke ili sve primjenjive vrste objava.

en: Disable the default <strong>WordPress shortlink &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. Ignored by search engines and has minimal practical use case. Usually, a dedicated shortlink plugin or service is preferred that allows for nice names in the short links and tracking of clicks when sharing the link on social media.
bs_BA: Onemogući zadanu<strong> WordPress shortlink &lt;link&gt; oznaku</strong> u &lt;head&gt;. Ignorisan od strane pretraživača i ima minimalan praktičan slučaj upotrebe. Obično se preferira namjenski dodatak za kratke veze ili usluga koja omogućava lijepa imena u kratkim vezama i praćenje klikova prilikom dijeljenja veze na društvenim medijima.

en: Dismiss
bs_BA: Odbaciti

en: Display Active Plugins First
bs_BA: Prvo prikažite aktivne dodatke

en: Display System Summary
bs_BA: Prikaži sažetak sistema

en: Display a panel showing and linking to all available sizes when viewing an image in the media library. Especially useful to quickly get the URL of a particular image size.
bs_BA: Prikažite panel koji prikazuje i povezuje sve dostupne veličine kada gledate sliku u biblioteci medija. Posebno je korisno za brzo dobivanje URL-a određene veličine slike.

en: Display active / activated plugins at the top of the Installed Plugins list. Useful when your site has many deactivated plugins for testing or development purposes.
bs_BA: Prikažite aktivne/aktivirane dodatke na vrhu liste instaliranih dodataka. Korisno kada vaša stranica ima mnogo deaktiviranih dodataka za potrebe testiranja ili razvoja.

en: Display the registration date and time in the users list table.
bs_BA: Prikažite datum i vrijeme registracije u tabeli korisnika.

en: Do more with <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm" target="_blank">ASE Pro</a>. Lifetime deal (LTD) <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm-prc" target="_blank">available</a>.
bs_BA: Uradite više sa<a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm" target="_blank"> ASE Pro</a> . Doživotni ugovor (LTD)<a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm-prc" target="_blank"> je dostupan</a> .

en: Drag and drop menu items to the desired position. Optionally change 3rd party plugin/theme's menu item titles or hide some items until toggled by clicking "Show All" at the bottom of the admin menu.
bs_BA: Prevucite i ispustite stavke menija na željenu poziciju. Po želji promijenite naslove stavki menija dodataka/teme treće strane ili sakrijte neke stavke dok se ne aktiviraju klikom na &quot;Prikaži sve&quot; na dnu administratorskog menija.

en: Duplicate
bs_BA: Dupliraj

en: Duplicate %s
bs_BA: Duplikat%s

en: Duplicate this as draft
bs_BA: Duplirajte ovo kao nacrt

en: Easily edit and validate your <a href="/ads.txt" target="_blank">ads.txt</a> and <a href="/app-ads.txt" target="_blank">app-ads.txt</a> content.
bs_BA: Lako uredite i potvrdite svoje<a href="/ads.txt" target="_blank"> ads.txt</a> i<a href="/app-ads.txt" target="_blank"> app-ads.txt</a> sadržaj.

en: Easily edit and validate your <a href="/robots.txt" target="_blank">robots.txt</a> content.
bs_BA: Lako uredite i potvrdite svoje<a href="/robots.txt" target="_blank"> robots.txt</a> sadržaj.

en: Easily enable enhancements and features that usually require multiple plugins.
bs_BA: Jednostavno omogućite poboljšanja i funkcije koje obično zahtijevaju više dodataka.

en: Easily insert &lt;meta&gt;, &lt;link&gt;, &lt;script&gt; and &lt;style&gt; tags, Google Analytics, Tag Manager, AdSense, Ads Conversion and Optimize code, Facebook, TikTok and Twitter pixels, etc.
bs_BA: Jednostavno ubacite oznake &lt;meta&gt;, &lt;link&gt;, &lt;script&gt; i &lt;style&gt;, Google Analytics, Tag Manager, AdSense, Ads Conversion and Optimize code, Facebook, TikTok i Twitter piksele, itd.

en: Easily replace any type of media file with a new one while retaining the existing media ID, publish date and file name. So, no existing links will break.
bs_BA: Lako zamijenite bilo koju vrstu medijske datoteke novom uz zadržavanje postojećeg ID medija, datuma objavljivanja i naziva datoteke. Dakle, nijedan postojeći link neće prekinuti.

en: Edit
bs_BA: Uredi

en: Edit screen
bs_BA: Ekran za uređivanje

en: Email Address Obfuscator
bs_BA: Zamućivanje adrese e-pošte

en: Email Delivery
bs_BA: Dostava e-poštom

en: Email address only
bs_BA: Samo e-mail adresa

en: Enable assignment of multiple roles during user account creation and editing. This maybe useful for working with roles not defined in WordPress core, e.g. from e-commerce or LMS plugins.
bs_BA: Omogućite dodjelu više uloga tokom kreiranja i uređivanja korisničkog naloga. Ovo bi moglo biti korisno za rad s ulogama koje nisu definirane u WordPress jezgru, npr. iz e-trgovine ili LMS dodataka.

en: Enable custom ordering of various "hierarchical" content types or those supporting "page attributes". A new 'Order' sub-menu will appear for enabled content type(s). The "All {Posts}" list page for enabled post types in wp-admin will automatically use the custom order.
bs_BA: Omogućite prilagođeni poredak različitih &quot;hijerarhijskih&quot; tipova sadržaja ili onih koji podržavaju &quot;atribute stranice&quot;. Novi podmeni &#39;Narudžba&#39; će se pojaviti za omogućene vrste sadržaja. „Sve{Posts} &quot; stranica liste za omogućene vrste postova u wp-admin će automatski koristiti prilagođeni redoslijed.

en: Enable debug mode and output the debug info into WordPress debug.log file.
bs_BA: Omogućite način za otklanjanje grešaka i ispišite informacije o otklanjanju grešaka u WordPress debug.log datoteku.

en: Enable log in, log out and dynamic log in/out menu item for addition to any menu.
bs_BA: Omogućite stavku menija za prijavu, odjavu i dinamičku prijavu/odjavu za dodavanje u bilo koji meni.

en: Enable one-click duplication of pages, posts and custom posts. The corresponding taxonomy terms and post meta will also be duplicated.
bs_BA: Omogućite dupliranje stranica, objava i prilagođenih postova jednim klikom. Odgovarajući termini taksonomije i meta meta će također biti duplicirani.

en: Enable pages, posts and/or custom post types to have permalinks that point to external URLs. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits. Compatible with links added using <a href="https://wordpress.org/plugins/page-links-to/" target="_blank">Page Links To</a>.
bs_BA: Omogućite stranice, postove i/ili prilagođene vrste postova da imaju stalne veze koje upućuju na vanjske URL-ove. Atribut rel=&quot;noopener noreferrer nofollow&quot; će također biti dodat radi poboljšane sigurnosti i SEO prednosti. Kompatibilan sa linkovima dodanim pomoću<a href="https://wordpress.org/plugins/page-links-to/" target="_blank"> Linkovi stranice do</a> .

en: Enable uploading <a href="https://www.smashingmagazine.com/2021/09/modern-image-formats-avif-webp/" target="_blank">AVIF</a> files in the Media Library. You can convert your existing PNG, JPG and GIF files using a tool like <a href="https://squoosh.app/" target="_blank">Squoosh</a>.
bs_BA: Omogući otpremanje<a href="https://www.smashingmagazine.com/2021/09/modern-image-formats-avif-webp/" target="_blank"> AVIF</a> datoteke u biblioteci medija. Možete pretvoriti svoje postojeće PNG, JPG i GIF datoteke pomoću alata kao što je<a href="https://squoosh.app/" target="_blank"> Squoosh</a> .

en: Enhance List Tables
bs_BA: Poboljšajte tabele liste

en: Enhancements
bs_BA: Poboljšanja

en: Error:
bs_BA: Greška:

en: Excerpt
bs_BA: Izvod

en: Expand
bs_BA: Proširi

en: External Permalinks
bs_BA: Spoljašnje stalne veze

en: Failed Login Attempts Log
bs_BA: Zapisnik neuspjelih pokušaja prijave

en: Failed login attempts:
bs_BA: Neuspjeli pokušaji prijave:

en: Featured Image
bs_BA: Izdvojena slika

en: Feedback
bs_BA: Povratne informacije

en: File Size
bs_BA: Veličina datoteke

en: First
bs_BA: Prvo

en: For example, if your site is behind a trusted proxy, it's a good idea to use the <code>HTTP_X_FORWARDED_FOR</code> header. Leave empty to use the default detection method.
bs_BA: Na primjer, ako vaša web lokacija stoji iza pouzdanog proxyja, dobra je ideja koristiti<code> HTTP_X_FORWARDED_FOR</code> zaglavlje. Ostavite prazno da biste koristili zadanu metodu otkrivanja.

en: Force all links to external sites in post content, where <a href="https://developer.wordpress.org/reference/hooks/the_content/" target="_blank">the_content</a> hook is used, to open in new browser tab via target="_blank" attribute. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits.
bs_BA: Forsirajte sve veze ka vanjskim stranicama u sadržaju posta, gdje<a href="https://developer.wordpress.org/reference/hooks/the_content/" target="_blank"> the_content</a> koristi se kuka za otvaranje u novoj kartici pretraživača preko target=&quot;_blank&quot; atributa. Atribut rel=&quot;noopener noreferrer nofollow&quot; će također biti dodat radi poboljšane sigurnosti i SEO prednosti.

en: Force the usage of the sender name/email defined above. It will override those set by other plugins.
bs_BA: Prisilite upotrebu imena pošiljaoca/e-pošte definiranog iznad. To će nadjačati one koje su postavili drugi dodaci.

en: Full AVIF support requires that your server / hosting has <a href="https://php.watch/versions/8.1/gd-avif" target="_blank">GD extension</a> compiled with AVIF support in PHP 8.1 or greater, or, <a href="https://web.archive.org/web/20240104012918/https://avif.io/blog/tutorials/imagemagick/" target="_blank">ImageMagick 7.0.25 or greater</a> installed. Without either, you can still upload AVIF files but without auto-generation of the smaller thumbnail sizes. A majority of <a href="https://web.archive.org/web/20231207174740/https://avif.io/blog/articles/avif-browser-support/" target="_blank">modern desktop and mobile browsers</a> support the display of AVIF files.
bs_BA: Potpuna AVIF podrška zahtijeva da vaš server/hosting ima<a href="https://php.watch/versions/8.1/gd-avif" target="_blank"> GD ekstenzija</a> kompajliran sa AVIF podrškom u PHP 8.1 ili novijem, ili,<a href="https://web.archive.org/web/20240104012918/https://avif.io/blog/tutorials/imagemagick/" target="_blank"> ImageMagick 7.0.25 ili noviji</a> instaliran. Bez bilo kojeg od ova dva, još uvijek možete otpremati AVIF datoteke, ali bez automatskog generiranja manjih veličina sličica. Većina<a href="https://web.archive.org/web/20231207174740/https://avif.io/blog/articles/avif-browser-support/" target="_blank"> moderni desktop i mobilni pretraživači</a> podržavaju prikaz AVIF datoteka.

en: Get ASE Pro
bs_BA: Nabavite ASE Pro

en: Get It Now
bs_BA: Nabavite odmah

en: Give the admin menu more room to better accommodate wider items.
bs_BA: Dajte administratorskom meniju više prostora za bolje postavljanje širih stavki.

en: Heading
bs_BA: Naslov

en: Heartbeat Control
bs_BA: Kontrola otkucaja srca

en: Help others discover ASE and maybe <a href="https://www.wpase.com/trnslt-plgnndg" target="_blank">translate</a> to your language.
bs_BA: Pomozite drugima da otkriju ASE i možda<a href="https://www.wpase.com/trnslt-plgnndg" target="_blank"> prevesti</a> na vaš jezik.

en: Hide Admin Bar
bs_BA: Sakrij Admin Bar

en: Hide Admin Notices
bs_BA: Sakrij obavještenja administratora

en: Hide admin bar on the frontend for all or some user roles.
bs_BA: Sakrij admin traku na frontendu za sve ili neke korisničke uloge.

en: Hide until toggled
bs_BA: Sakrij dok se ne uključi

en: I've reviewed
bs_BA: Pregledao sam

en: I've shared
bs_BA: Podijelio sam

en: IP Address<br />Last Username
bs_BA: IP adresa<br /> Last Username

en: If set, the following SMTP service/account wil be used to deliver your emails.
bs_BA: Ako je postavljeno, sljedeća SMTP usluga/nalog će se koristiti za isporuku vaših e-poruka.

en: If set, the following sender name/email overrides WordPress core defaults but can still be overridden by other plugins that enables custom sender name/email, e.g. form plugins.
bs_BA: Ako je postavljeno, sljedeće ime pošiljaoca/e-pošta nadjačava osnovne zadane postavke WordPress-a, ali ga i dalje mogu nadjačati drugi dodaci koji omogućavaju prilagođeno ime/e-mail pošiljaoca, npr. dodaci za obrazac.

en: If something goes wrong</strong> and you need to regain access to your account as an administrator, please visit the following URL: <br /><strong>%s</strong><br /><br />If you use <strong>Ninja Firewall</strong>, please uncheck "Block attempts to gain administrative privileges" in the Firewall Policies settings before you try to view as a non-admin user role to <strong>prevent being locked out</strong> of your admin account.
bs_BA: Ako nešto krene po zlu</strong> i trebate ponovo dobiti pristup svom računu kao administrator, posjetite sljedeći URL:<br /><strong>%s</strong><br /><br /> Ako koristite<strong> Ninja Firewall</strong> , poništite kvačicu &quot;Blokiraj pokušaje stjecanja administrativnih privilegija&quot; u postavkama Pravila zaštitnog zida prije nego što pokušate gledati kao neadministratorsku korisničku ulogu<strong> spriječiti zaključavanje</strong> vašeg administratorskog naloga.

en: Image Sizes Panel
bs_BA: Panel veličina slika

en: Image Upload Control
bs_BA: Kontrola slanja slike

en: Improve the usefulness of listing pages for various post types and taxonomies, media, comments and users by adding / removing columns and elements.
bs_BA: Poboljšajte korisnost listanja stranica za različite vrste objava i taksonomije, medije, komentare i korisnike dodavanjem/uklanjanjem kolona i elemenata.

en: Insert &lt;head&gt;, &lt;body&gt; and &lt;footer&gt; Code
bs_BA: Umetnite &lt;head&gt;, &lt;body&gt; i &lt;footer&gt; kod

en: Invalid username/email or incorrect password.
bs_BA: Nevažeće korisničko ime/e-mail ili netačna lozinka.

en: Keep as is
bs_BA: Zadrži kako jeste

en: Last
bs_BA: Poslednji

en: Last Attempt On
bs_BA: Poslednji pokušaj uključen

en: Last Login
bs_BA: Zadnja prijava

en: Last Login Column
bs_BA: Kolona zadnje prijave

en: Last Modified
bs_BA: Zadnja izmjena

en: Left Side
bs_BA: Lijeva strana

en: Limit Login Attempts
bs_BA: Ograničite pokušaje prijave

en: Limit to
bs_BA: Ograničite na

en: Lines
bs_BA: Linije

en: List view
bs_BA: Prikaz liste

en: Log In/Out Menu
bs_BA: Meni za prijavu/odjavu

en: Log In/Out | Register
bs_BA: Prijava/Odjava | Registrirajte se

en: Log when users on the site last logged in and display the date and time in the users list table.
bs_BA: Prijavite se kada su se korisnici na web stranici posljednji put prijavili i prikažite datum i vrijeme u tabeli liste korisnika.

en: Login ID Type
bs_BA: Tip ID za prijavu

en: Looks like some of these free enhancements have been useful for your site?
bs_BA: Izgleda da su neka od ovih besplatnih poboljšanja bila korisna za vašu web lokaciju?

en: Maintenance Mode
bs_BA: Režim održavanja

en: Maintenance mode is currently enabled for this site.
bs_BA: Način održavanja je trenutno omogućen za ovu stranicu.

en: Manage ads.txt and app-ads.txt
bs_BA: Upravljajte ads.txt i app-ads.txt

en: Manage robots.txt
bs_BA: Upravljajte robots.txt

en: Max height:
bs_BA: Maksimalna visina:

en: Max width:
bs_BA: Maksimalna širina:

en: Media Library Infinite Scrolling
bs_BA: Beskonačno pomicanje u biblioteci sadržaja

en: Media Replacement
bs_BA: Zamjena medija

en: Modify
bs_BA: Izmjena

en: Modify the interval of the WordPress heartbeat API or disable it on admin pages, post creation/edit screens and/or the frontend. This will help reduce CPU load on the server.
bs_BA: Izmijenite interval WordPress heartbeat API-ja ili ga onemogućite na stranicama administratora, na ekranima za kreiranje/uređivanje postova i/ili na frontendu. Ovo će pomoći u smanjenju opterećenja CPU-a na serveru.

en: Multiple User Roles
bs_BA: Višestruke korisničke uloge

en: Never
bs_BA: Nikad

en: New login URL:
bs_BA: Novi URL za prijavu:

en: Next
bs_BA: Sledeći

en: No data available in table
bs_BA: Nema dostupnih podataka u tabeli

en: No matching records found
bs_BA: Nisu pronađeni odgovarajući zapisi

en: None
bs_BA: Nema

en: Not available
bs_BA: Nije dostupno

en: Notices
bs_BA: Obavještenja

en: Obfuscate Author Slugs
bs_BA: Zamaskirajte autora

en: Obfuscate email address to prevent spam bots from harvesting them, but make it readable like a regular email address for human visitors.
bs_BA: Zamaskirajte adresu e-pošte kako biste spriječili spam botove da ih sakupe, ali učinite da je čitljiva kao obična adresa e-pošte za ljudske posjetitelje.

en: Obfuscate publicly exposed author page URLs that shows the user slugs / usernames, e.g. <em>sitename.com/author/username1/</em> into <em>sitename.com/author/a6r5b8ytu9gp34bv/</em>, and output 404 errors for the original URLs. Also obfuscates in /wp-json/wp/v2/users/ REST API endpoint.
bs_BA: Zamaskirajte javno izložene URL-ove autorskih stranica koje prikazuju korisničke podatke / korisnička imena, npr<em> sitename.com/author/username1/</em> u<em> sitename.com/author/a6r5b8ytu9gp34bv/</em> , i prikazati 404 grešku za originalne URL-ove. Također zamagljuje u /wp-json/wp/v2/users/ REST API krajnjoj tački.

en: On admin pages
bs_BA: Na admin stranicama

en: On post creation and edit screens
bs_BA: Na ekranima za kreiranje i uređivanje objava

en: On the frontend
bs_BA: Na frontendu

en: Oops, something went wrong</span>.<br />Please double check your settings and the destination email address.
bs_BA: Ups, nešto je pošlo po zlu</span> .<br /> Provjerite još jednom svoje postavke i odredišnu adresu e-pošte.

en: Open All External Links in New Tab
bs_BA: Otvorite sve vanjske veze u novoj kartici

en: Optimizations
bs_BA: Optimizacije

en: Or, help improve ASE by <a href="https://wordpress.org/support/plugin/admin-site-enhancements/" target="_blank">providing feedback</a>.
bs_BA: Ili, pomozite u poboljšanju ASE<a href="https://wordpress.org/support/plugin/admin-site-enhancements/" target="_blank"> pružanje povratnih informacija</a> .

en: Order
bs_BA: Red

en: Password
bs_BA: Lozinka

en: Password Protection
bs_BA: Zaštita lozinkom

en: Password protection is currently enabled for this site.
bs_BA: Zaštita lozinkom je trenutno omogućena za ovu stranicu.

en: Password-protect the entire site to hide the content from public view and search engine bots / crawlers. Logged-in administrators can still access the site as usual.
bs_BA: Zaštitite cijelu stranicu lozinkom kako biste sakrili sadržaj od javnog pogleda i botova/pokretača tražilica. Prijavljeni administratori i dalje mogu pristupiti stranici kao i obično.

en: Perform 301 (permanent) redirect to the homepage for all 404 (not found) pages.
bs_BA: Izvršite 301 (stalno) preusmjeravanje na početnu stranicu za sve 404 (koje nisu pronađene) stranice.

en: Perform Replacement
bs_BA: Izvršite zamjenu

en: Please clear your cache</strong> after enabling or disabling maintenance mode. This ensures site visitors see either the maintenance page or the actual content of each page.
bs_BA: Izbrišite svoju keš memoriju</strong> nakon omogućavanja ili onemogućavanja načina održavanja. Ovo osigurava da posjetitelji stranice vide ili stranicu održavanja ili stvarni sadržaj svake stranice.

en: Please consider supporting ASE.
bs_BA: Razmislite o podršci za ASE.

en: Prevent bloating the database by limiting the number of revisions to keep for some or all post types supporting revisions.
bs_BA: Spriječite prljanje baze podataka ograničavanjem broja revizija koje treba zadržati za neke ili sve vrste postova koji podržavaju revizije.

en: Prevent brute force attacks by limiting the number of failed login attempts allowed per IP address.
bs_BA: Spriječite napade grube sile ograničavanjem dozvoljenog broja neuspjelih pokušaja prijave po IP adresi.

en: Prevent smaller components from running or loading. Make the site more secure, load slightly faster and be more optimized for crawling by search engines.
bs_BA: Spriječite pokretanje ili učitavanje manjih komponenti. Učinite web lokaciju sigurnijom, malo brže učitavajte i optimizirajte je za pretraživanje od strane pretraživača.

en: Previous
bs_BA: Prethodno

en: Product Image
bs_BA: Slika proizvoda

en: Protect your site from brute force, DOS and DDOS attacks via <a href="https://kinsta.com/blog/xmlrpc-php/#what-is-xmlrpcphp" target="_blank">XML-RPC</a>. Also disables trackbacks and pingbacks.
bs_BA: Zaštitite svoju stranicu od brutalne sile, DOS i DDOS napada putem<a href="https://kinsta.com/blog/xmlrpc-php/#what-is-xmlrpcphp" target="_blank"> XML-RPC</a> . Također onemogućuje praćenje i pingbackove.

en: Re-enable infinite scrolling in the grid view of the media library. Useful for scrolling through a large library.
bs_BA: Ponovo omogućite beskonačno pomeranje u prikazu mreže biblioteke medija. Korisno za skrolovanje kroz veliku biblioteku.

en: Redirect 404 to Homepage
bs_BA: Preusmjerite 404 na početnu stranicu

en: Redirect After Login
bs_BA: Preusmjeravanje nakon prijave

en: Redirect After Logout
bs_BA: Preusmjeravanje nakon odjave

en: Redirect to:
bs_BA: Preusmjeri na:

en: Registered
bs_BA: Registrovan

en: Registration Date Column
bs_BA: Kolona datuma registracije

en: Remove 'Howdy'
bs_BA: Ukloni &#39;Zdravo&#39;

en: Remove WordPress logo/menu
bs_BA: Uklonite WordPress logo/meni

en: Remove comments column
bs_BA: Ukloni kolonu komentara

en: Remove comments counter/link
bs_BA: Uklonite brojač/link komentara

en: Remove customize menu
bs_BA: Uklonite meni za prilagođavanje

en: Remove date column
bs_BA: Ukloni kolonu datuma

en: Remove home icon and site name
bs_BA: Uklonite početnu ikonu i naziv stranice

en: Remove new content menu
bs_BA: Uklonite novi sadržaj menija

en: Remove tags column (for posts)
bs_BA: Ukloni kolonu oznaka (za objave)

en: Remove the Help tab and drawer
bs_BA: Uklonite karticu pomoć i fioku

en: Remove updates counter/link
bs_BA: Uklonite brojač ažuriranja/vezu

en: Remove various elements from the admin bar.
bs_BA: Uklonite razne elemente sa admin trake.

en: Replace Media
bs_BA: Zamijenite medije

en: Resize newly uploaded, large images to a smaller dimension and delete originally uploaded files. BMPs and non-transparent PNGs will be converted to JPGs and resized.
bs_BA: Promijenite veličinu novootpremljenih velikih slika na manju dimenziju i izbrišite originalno otpremljene datoteke. BMP-ovi i netransparentni PNG-ovi će biti pretvoreni u JPG-ove sa promijenjenom veličinom.

en: Restrict login ID to username or email address only.
bs_BA: Ograničite ID za prijavu samo na korisničko ime ili adresu e-pošte.

en: Review
bs_BA: Pregled

en: Revisions Control
bs_BA: Kontrola revizija

en: Right Side
bs_BA: Desna strana

en: SE Visibility: OFF
bs_BA: SE Vidljivost: ISKLJUČENO

en: Save Changes
bs_BA: Sačuvaj promjene

en: Search Engines Visibility Status
bs_BA: Status vidljivosti pretraživača

en: Search engines are discouraged from indexing this site. Click to change the settings.
bs_BA: Pretraživači se obeshrabruju da indeksiraju ovu stranicu. Kliknite da promijenite postavke.

en: Search:
bs_BA: Traži:

en: Security
bs_BA: Sigurnost

en: Select New Media File
bs_BA: Odaberite novu medijsku datoteku

en: Select an Image
bs_BA: Odaberite sliku

en: Send Now
bs_BA: Pošalji odmah

en: Sending test email...
bs_BA: Slanje test e-pošte...

en: Set custom redirect URL for all or some user roles after login.
bs_BA: Postavite prilagođeni URL za preusmjeravanje za sve ili neke korisničke uloge nakon prijave.

en: Set custom redirect URL for all or some user roles after logout.
bs_BA: Postavite prilagođeni URL za preusmjeravanje za sve ili neke korisničke uloge nakon odjave.

en: Set custom sender name and email. Optionally use external SMTP service to ensure notification and transactional emails from your site are being delivered to inboxes.
bs_BA: Postavite prilagođeno ime pošiljaoca i email. Opciono koristite eksternu SMTP uslugu kako biste osigurali da se obavijesti i transakcijske e-poruke sa vaše stranice isporučuju u inbox.

en: Set interval to once every
bs_BA: Postavite interval na svakih

en: Set the password:
bs_BA: Postavite lozinku:

en: Set width to
bs_BA: Postavite širinu na

en: Share about ASE on:
bs_BA: Podijelite o ASE na:

en: Show All
bs_BA: Prikaži sve

en: Show Custom Taxonomy Filters
bs_BA: Prikaži prilagođene filtere taksonomije

en: Show ID column
bs_BA: Prikaži ID kolonu

en: Show ID in action rows along with links for Edit, View, etc.
bs_BA: Prikaži ID zajedno sa vezama za uređivanje, pregled, itd.

en: Show Less
bs_BA: Prikaži manje

en: Show _MENU_ entries
bs_BA: Prikaži _MENU_ unosa

en: Show a customizable maintenance page on the frontend while performing a brief maintenance to your site. Logged-in administrators can still view the site as usual.
bs_BA: Prikažite prilagodljivu stranicu za održavanje na frontendu dok obavljate kratko održavanje vaše stranice. Prijavljeni administratori i dalje mogu vidjeti stranicu kao i obično.

en: Show additional filter(s) on list tables for hierarchical, custom taxonomies.
bs_BA: Prikaži dodatne filtere u tabelama za hijerarhijske, prilagođene taksonomije.

en: Show admin bar status when search engines are set to be discouraged from indexing the site. This is set through a "Search engine visibility" checkbox in Settings >> Reading.
bs_BA: Prikaži status admin trake kada su pretraživači postavljeni da budu obeshrabreni od indeksiranja stranice. Ovo se postavlja potvrđivanjem "vidljivost pretraživača"; u postavkama &gt;&gt; čitanje.

en: Show excerpt column
bs_BA: Prikaži kolonu izvoda

en: Show featured image column
bs_BA: Prikaži kolonu istaknutih slika

en: Show file size column in media library
bs_BA: Prikaži kolonu veličine datoteke u biblioteci medija

en: Show last modified column
bs_BA: Prikaži posljednju izmijenjenu kolonu

en: Show quick summary of the system the site is running on to admins, in the "At a Glance" dashboard widget. This includes the web server software, the PHP version, the database software and server IP address.
bs_BA: Prikažite brzi sažetak sistema na kojem web lokacija radi administratorima, u widgetu kontrolne table &quot;Na prvi pogled&quot;. Ovo uključuje softver web servera, PHP verziju, softver baze podataka i IP adresu servera.

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
bs_BA: Prikazujem 0 do 0 od 0 unosa

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
bs_BA: Prikazuje se _START_ do _END_ od _TOTAL_ unosa

en: Site Identity on Login Page
bs_BA: Identitet stranice na stranici za prijavu

en: Test email was successfully processed</span>.<br />Please check the destination email's inbox to verify successful delivery.
bs_BA: Test email je uspješno obrađen</span> .<br /> Molimo provjerite inbox odredišne e-pošte da potvrdite uspješnu isporuku.

en: The current file will be replaced with the uploaded / selected file (of the same type) while retaining the current ID, publish date and file name. Thus, no existing links will break.
bs_BA: Trenutna datoteka će biti zamijenjena otpremljenom / odabranom datotekom (istog tipa) uz zadržavanje trenutne ID, datuma objave i naziva datoteke. Dakle, nijedan postojeći link neće prekinuti.

en: This site is undergoing maintenance for an extended period today. Thanks for your patience.
bs_BA: Ovaj sajt je danas u toku dužeg perioda održavanja. Hvala na strpljenju.

en: To exclude an image from conversion and resizing, append '-nr' suffix to the file name, e.g. bird-photo-4k-nr.jpg
bs_BA: Da biste isključili sliku iz konverzije i promjene veličine, dodajte sufiks &#39;-nr&#39; imenu datoteke, npr. bird-photo-4k-nr.jpg

en: Translate
bs_BA: Prevedi

en: Trigger publishing of scheduled posts of all types marked with "missed schedule", anytime the site is visited.
bs_BA: Pokreni objavljivanje zakazanih postova svih vrsta označenih sa &quot;propušteni raspored&quot;, svaki put kada se stranica posjeti.

en: Use Selected Image
bs_BA: Koristi odabranu sliku

en: Use a shortcode like the following examples to display an email address on the frontend of your site: 
            		<ul>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com"]</strong> to display the email on it's own line</li>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com" display="inline"]</strong> to show the email inline</li>
            		</ul>
bs_BA: Koristite kratki kod kao u sljedećim primjerima za prikaz adrese e-pošte na prednjem dijelu vaše web stranice:<ul><li><strong> [obfuscate email=&quot;john@example.com&quot;]</strong> za prikaz e-pošte na vlastitoj liniji</li><li><strong> [obfuscate email=&quot;john@example.com&quot; display=&quot;inline&quot;]</strong> za prikaz e-pošte na liniji</li></ul>

en: Use the site icon and URL to replace the default WordPress logo with link to wordpress.org on the login page. Go to <a href="%1$s">General Settings</a> or the <a href="%2$s">Customizer</a> to set or change your site icon.
bs_BA: Koristite ikonu stranice i URL da zamijenite zadani WordPress logo vezom na wordpress.org na stranici za prijavu. Idi na<a href="%1$s"> Opšte postavke</a> ili<a href="%2$s"> Customizer</a> da postavite ili promijenite ikonu vaše web stranice.

en: Username
bs_BA: Korisničko ime

en: Username only
bs_BA: Samo korisničko ime

en: Utilities
bs_BA: Komunalne usluge

en: Validate with:
bs_BA: Potvrdite sa:

en: Various Admin UI Enhancements
bs_BA: Razna poboljšanja korisničkog sučelja administratora

en: Various, smaller enhancements for different parts of the admin interface.
bs_BA: Razna, manja poboljšanja za različite dijelove administratorskog sučelja.

en: View
bs_BA: Pogled

en: View Admin as Role
bs_BA: Pogledajte administratora kao ulogu

en: View admin pages and the site (logged-in) as one of the non-administrator user roles.
bs_BA: Pregledajte administratorske stranice i web lokaciju (prijavljene) kao jednu od neadministratorskih korisničkih uloga.

en: We'll be back soon.
bs_BA: Vraćamo se uskoro.

en: Welcome to WordPress
bs_BA: Dobrodošli u WordPress

en: Wider Admin Menu
bs_BA: Širi administratorski meni

en: Write a quick, 5-star review for ASE
bs_BA: Napišite brzu recenziju sa 5 zvjezdica za ASE

en: YouTube
bs_BA: Youtube

en: e.g. backend
bs_BA: npr. backend

en: failed login attempts allowed before 15 minutes lockout
bs_BA: neuspjeli pokušaji prijave su dozvoljeni prije 15 minuta zaključavanja

en: for:
bs_BA: za:

en: lockout(s) will block further login attempts for 24 hours
bs_BA: lockout(a) će blokirati daljnje pokušaje prijave na 24 sata

en: pixels <span class="faded">(Default is 1920 pixels)</span>
bs_BA: piksela<span class="faded"> (Zadana je 1920 piksela)</span>

en: pixels. <span class="faded">(Default is 1920 pixels)</span>
bs_BA: piksela.<span class="faded"> (Zadana je 1920 piksela)</span>

en: revisions for:
bs_BA: revizije za:

en: with AVIF support
bs_BA: sa AVIF podrškom

en: without AVIF support
bs_BA: bez AVIF podrške
