Plugins - Admin and Site Enhancements (ASE) - Stable (latest release) - en to az translation catalogue (398 entries)

en: "New login URL" only works for/with the default WordPress login page.
az: "Yeni daxil olma URL-i" yalnız standart WordPress daxil olma səhifəsi üçün/ilə işləyir.

en: (Default is 'secret')
az: (Standart olaraq 'secret')

en: (Default is 160px)
az: (Standart 160px-dir)

en: (filtered from _MAX_ total entries)
az: (ümumi _MAX_ girişdən filtr olunub)

en: 1 minute
az: 1 dəqiqə

en: 10 minutes
az: 10 dəqiqə

en: 120 seconds
az: 120 saniyə

en: 15 seconds
az: 15 saniyə

en: 2 minutes
az: 2 dəqiqə

en: 3 minutes
az: 3 dəqiqə

en: 30 seconds
az: 30 saniyə

en: 45 seconds
az: 45 saniyə

en: 5 minutes
az: 5 dəqiqə

en: 60 seconds
az: 60 saniyə

en: 90 seconds
az: 90 saniyə

en: <div class="asenha-warning">When password protection is enabled and the password input form is displayed, caching is disabled using <a href="%s"><code>nocache_headers()</code></a>. Caching remains disabled after submitting the valid password and seeing the actual page content.</div>
az: <div class="asenha-warning">Şifrə qoruması aktivləşdirildikdə və şifrə daxiletmə forması göstərildikdə, keşləmə <a href="%s"><code>nocache_headers()</code></a> vasitəsilə deaktiv edilir. Düzgün şifrəni göndərdikdən və həqiqi səhifə məzmununu gördükdən sonra da keşləmə deaktiv qalır.</div>

en: <span class="faded">(Default is 1 minute)</span>
az: <span class="faded">(Standart 1 dəqiqədir)</span>

en: <span class="faded">(Default is 15 seconds)</span>
az: <span class="faded">(Standart 15 saniyədir)</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Detect IP address from the following header first:</span>
az: <span class="field-sublabel sublabel-wide">İlk öncə bu başlıqdan IP ünvanını aşkarlayın:</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Password</span>
az: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Şifrə</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Security</span>
az: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Təhlükəsizlik</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Send a test email to</span>
az: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Test e-poçtunu göndər</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Sender email</span>
az: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Göndərən e-poçtu</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Sender name</span>
az: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Göndərən adı</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Username</span>
az: <span class="field-sublabel sublabel-wide">İstifadəçi adı</span>

en: <strong>Code to insert after &lt;body&gt; with the priority of</strong>
az: <strong>&lt;body&gt; etiketindən sonra aşağıdakı prioritetlə daxil ediləcək kod:</strong>

en: <strong>Code to insert before &lt;/head&gt; with the priority of</strong>
az: <strong>&lt;/head&gt; etiketindən əvvəl aşağıdakı prioritetlə daxil ediləcək kod:</strong>

en: <strong>Code to insert in footer section before &lt;/body&gt; with the priority of</strong>
az: <strong>&lt;/body&gt; etiketindən əvvəl altlıq bölməsinə aşağıdakı prioritetlə daxil ediləcək kod:</strong>

en: <strong>Error:</strong> Invalid email or incorrect password.
az: <strong>Xəta:</strong> Yanlış e-poçt və ya qeyri-dəqiq şifrə.

en: <strong>Your ads.txt content:</strong>
az: <strong>Ads.txt məzmununuz:</strong>

en: <strong>Your app-ads.txt content:</strong>
az: <strong>app-ads.txt məzmununuz:</strong>

en: ASE Pro YEAR-END SALE! 20% DISCOUNT. Lifetime Deal (LTD) available.
az: ASE Pro İL SONU ENDİRİMİ! 20% ENDİRİM. Ömürlük sövdələşmə (LTD) mövcuddur.

en: AVIF Support Status
az: AVIF dəstəyi statusu

en: AVIF Upload
az: AVIF Yükləmə

en: Actions
az: Əməllər

en: Add New
az: Yeni əlavə et

en: Add Your Review
az: Öz rəyini əlavə et

en: Add custom &lt;body&gt; class(es) on the singular view of some or all public post types. Compatible with classes already added using <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-custom-body-class" target="_blank">Custom Body Class plugin</a>.
az: Bəzi və ya bütün ictimai yazı növlərinin tək baxışında fərdi &lt;body&gt; sinif(ləri) əlavə et. <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-custom-body-class" target="_blank">Custom Body Class plaşini</a> vasitəsilə artıq əlavə edilmiş siniflərlə uyğundur.

en: Add custom CSS on all admin pages for all user roles.
az: Bütün istifadəçi rolları üçün bütün inzibatçı səhifələrində fərdi CSS əlavə et.

en: Add custom CSS on all frontend pages for all user roles.
az: Bütün istifadəçi rolları üçün bütün ön səhifələrdə fərdi CSS əlavə et.

en: Add to Menu
az: Menyuya əlavə et

en: Admin Interface
az: İnzibatçı interfeysi

en: Admin Menu
az: İnzibatçı menyusu

en: Admin Menu Organizer
az: İnzibatçı menyusu təşkilatçısı

en: Admin Menu Settings
az: İnzibatçı menyusu tənzimləmələri

en: Admin Notices
az: İnzibatçı bildirişləri

en: Admin and Site Enhancements (ASE)
az: İnzibatçı və Sayt Təkmilləşdirmələri (ASE)

en: After duplication, redirect to:
az: Dublikat edildikdən sonra yönləndir:

en: After saving the settings above, check if everything is configured properly below.
az: Yuxarıdakı tənzimləmələri yadda saxladıqdan sonra, aşağıda hər şeyin düzgün konfiqurasiya edilib-edilmədiyini yoxlayın.

en: All %s
az: Bütün %s

en: Allow Custom Navigation Menu Items to Open in New Tab
az: Fərdi naviqasiya menyusu bəndlərinin yeni vərəqdə açılmasına icazə ver

en: Allow administrators to disable login for individual users from the Users list and user profile, while preserving their content and display name.
az: İnzibatçılara, fərdi istifadəçilərin məzmunlarını və görünən adlarını qoruyaraq, istifadəçi siyahısından və istifadəçi profilindən daxil olmalarını söndürməyə icazə verin.

en: Allow custom navigation menu items to have links that open in new browser tab via target="_blank" attribute. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits.
az: Fərdi naviqasiya menyusu bəndlərindəki keçidlərin target="_blank" atributu vasitəsilə yeni brauzer vərəqində açılmasına icazə verin. Təkmilləşdirilmiş təhlükəsizlik və SEO üstünlükləri üçün rel="noopener noreferrer nofollow" atributu da əlavə ediləcək.

en: Allow login from:
az: Buradan girişə icazə ver:

en: Allow some or all user roles to upload SVG files, which will then be sanitized to keep things secure.
az: Bəzi və ya bütün istifadəçi rollarına SVG fayllarını yükləməyə icazə verin; təhlükəsizliyi qorumaq üçün bu fayllar təmizlənəcək (sanitize).

en: Also disable frontend block styles / CSS files for the selected post types.
az: Həmçinin seçilmiş yazı növləri üçün ön hissə blok üslublarını / CSS fayllarını deaktiv edin.

en: Always show the admin bar for administrators on the frontend. Useful for when an administrator has multiple user roles, and the admin bar is set to be hidden for the other user role(s).
az: Ön hissədə inzibatçılar üçün inzibatçı panelini həmişə göstər. İnzibatçının bir neçə istifadəçi rolu olduqda və digər istifadəçi rolları üçün inzibatçı panelinin gizlədilməsi tənzimləndikdə faydalıdır.

en: Attempts<br />Lockouts
az: Cəhdlər<br />Bloklamalar

en: Auto-Publish Posts with Missed Schedule
az: Vaxtı keçmiş yazıların avtomatik yayımlanması

en: Background
az: Arxa fon

en: Bypass verification of SSL certificate. This would be insecure if mail is delivered across the internet but could help in certain local and/or containerized WordPress scenarios.
az: SSL sertifikatının yoxlanılmasından yan keçin. Əgər e-poçt internet vasitəsilə çatdırılırsa, bu qeyri-təhlükəsiz olar, lakin müəyyən yerli və/və ya konteynerləşdirilmiş WordPress ssenarilərində kömək edə bilər.

en: Change Login URL
az: Giriş URL-ni dəyişdir

en: Clean Up Admin Bar
az: İnzibatçı panelini təmizlə

en: Clean up admin pages by moving notices into a separate panel easily accessible via the admin bar.
az: Bildirişləri inzibatçı paneli vasitəsilə asanlıqla daxil ola biləcəyiniz ayrıca panelə köçürərək inzibatçı səhifələrini təmizləyin.

en: Clean up and speed up the dashboard by completely disabling some or all widgets. Disabled widgets won't load any assets nor show up under Screen Options.
az: Bəzi və ya bütün vidjetləri tamamilə deaktiv edərək idarə panelini təmizləyin və sürətləndirin. Deaktiv edilmiş vidjetlər heç bir resurs yükləməyəcək və Ekran tənzimləmələri bölməsində görünməyəcək.

en: Click to view hidden admin notices
az: Gizli inzibatçı bildirişlərinə baxmaq üçün klikləyin

en: Collapse
az: Yığcamlaşdır

en: Comments are disabled for this content type.
az: Bu məzmun növü üçün şərhlər söndürülüb.

en: Completely disable core, theme and plugin updates and auto-updates. Will also disable update checks, notices and emails.
az: Nüvə, tema və plaşin yeniləmələrini və avtomatik yeniləmələri tamamilə deaktiv edin. Bu həmçinin yeniləmə yoxlamalarını, bildirişləri və e-poçtları deaktiv edəcək.

en: Configure
az: Konfiqurasiya et

en: Content Duplication
az: Məzmunun dublikat edilməsi

en: Content Management
az: Məzmun idarəetməsi

en: Content Order
az: Məzmun sıralaması

en: Could not release lock.
az: Kilid açıla bilmədi.

en: Could not release lock. Please try again.
az: Kilid açıla bilmədi. Zəhmət olmasa yenidən cəhd edin.

en: Currently on YEAR-END SALE. <a href="https://www.wpase.com/promo-ndg" target="_blank">20% discount</a>.
az: Hazırda İL SONU ENDİRİMİ kampaniyasıdır. <a href="https://www.wpase.com/promo-ndg" target="_blank">20% endirim</a>.

en: Curves
az: Əyrilər

en: Custom Admin CSS
az: Fərdi İnzibatçı CSS-i

en: Custom Admin Footer Text
az: Fərdi inzibatçı altlıq mətni

en: Custom Body Class
az: Fərdi Body Sinfi

en: Custom Code
az: Xüsusi kod

en: Custom Frontend CSS
az: Fərdi Ön Səhifə CSS-i

en: Customize the order of the admin menu and optionally change menu item title or hide some items.
az: İnzibatçı menyusunun ardıcıllığını fərdiləşdirin və istəyə bağlı olaraq menyu bəndinin başlığını dəyişdirin və ya bəzi bəndləri gizlədin.

en: Customize the text you see on the footer of wp-admin pages other than this ASE settings page.
az: Bu ASE tənzimləmələr səhifəsindən başqa digər wp-admin səhifələrinin altlığında gördüyünüz mətni fərdiləşdirin.

en: DUPLICATE
az: DUBLİKATINI YARAT

en: Default is %s
az: Standart: %s

en: Default is 10. Larger number insert code closer to &lt;/body&gt;
az: Standart 10-dur. Daha böyük rəqəm kodu &lt;/body&gt; etiketinə daha yaxın daxil edir

en: Default is 10. Larger number insert code closer to &lt;/head&gt;
az: Standart 10-dur. Daha böyük rəqəm kodu &lt;/head&gt; etiketinə daha yaxın daxil edir

en: Default is 10. Smaller number insert code closer to &lt;body&gt;
az: Standart 10-dur. Daha kiçik rəqəm kodu &lt;body&gt; etiketinə daha yaxın daxil edir

en: Default text is: <em>Thank you for creating with <a href="https://wordpress.org/">WordPress</a></em>.
az: Standart mətn: <em><a href="https://wordpress.org/">WordPress</a> ilə yaratdığınız üçün təşəkkür edirik</em>.

en: Default text is: <em>Version %s</em>
az: Standart mətn: <em>Versiya %s</em>

en: Description
az: Açıqlama

en: Disable
az: Deaktiv et

en: Disable <strong>admin email notification</strong> after password change by a user.
az: İstifadəçi tərəfindən şifrə dəyişdirildikdən sonra <strong>inzibatçı e-poçt bildirişini</strong> söndürün.

en: Disable <strong>application passwords</strong> that was added since WordPress v5.6.
az: WordPress v5.6-dan bəri əlavə edilmiş <strong>tətbiq şifrələrini</strong> deaktiv et.

en: Disable <strong>block-based widgets settings screen</strong>. Restores the classic widgets settings screen when using a classic (non-block) theme. This has no effect on block themes.
az: <strong>Blok əsaslı vidjet tənzimləmələri ekranını</strong> deaktiv et. Klassik (blok olmayan) tema istifadə edildikdə klassik vidjet tənzimləmələri ekranını bərpa edir. Bunun blok temalara təsiri yoxdur.

en: Disable <strong>emoji support for pages, posts and custom post types</strong> on the admin and frontend. The support is primarily useful for older browsers that do not have native support for it. Most modern browsers across different OSes and devices now have native support for it.
az: İnzibatçı və ön tərəfdə <strong>səhifələr, yazılar və xüsusi yazı növləri üçün emoci dəstəyini</strong> deaktiv edin. Bu dəstək əsasən ona yerli dəstəyi olmayan köhnə brauzerlər üçün faydalıdır. Müxtəlif əməliyyat sistemləri və cihazlardakı əksər müasir brauzerlər artıq ona yerli dəstək verir.

en: Disable <strong>jQuery Migrate</strong> script on the frontend, which should no longer be needed if your site uses modern theme and plugins.
az: Saytınız müasir tema və plaşinlərdən istifadə edirsə, artıq ehtiyac duyulmayan ön tərəfdəki <strong>jQuery Migrate</strong> skriptini deaktiv edin.

en: Disable <strong>lazy loading of images</strong> that was natively added since WordPress v5.5.
az: WordPress v5.5-dən bəri yerli olaraq əlavə edilən <strong>şəkillərin tənbəl yüklənməsini (lazy loading)</strong> deaktiv et.

en: Disable <strong>site admin email verification screen</strong> that was added since WordPress v5.3.
az: WordPress v5.3-dən bəri əlavə edilən <strong>sayt inzibatçısının e-poçt təsdiqləmə ekranını</strong> söndürün.

en: Disable <strong>user email notification</strong> after password change.
az: Şifrə dəyişikliyindən sonra <strong>istifadəçi e-poçt bildirişini</strong> söndürün.

en: Disable <strong>version number</strong> on static resource URLs referenced in &lt;head&gt;, which can disclose WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s). Applies to non-logged-in view of pages. This will also increase cacheability of static assets, but may have unintended consequences. Make sure you know what you are doing.
az: &lt;head&gt; bölməsində göstərilən statik resurs URL-lərində WordPress versiya nömrəsini aşkar edə biləcək <strong>versiya nömrəsini</strong> deaktiv edin. Köhnə versiyalarda yamaqlanmamış təhlükəsizlik boşluqları ola bilər. Daxil olmayan istifadəçilər üçün səhifə baxışlarına tətbiq edilir. Bu həmçinin statik aktivlərin keşlənmə imkanını artıracaq, lakin gözlənilməz nəticələrə səbəb ola bilər. Nə etdiyinizdən əmin olun.

en: Disable All Updates
az: Bütün yeniləmələri deaktiv et

en: Disable Author Archives
az: Müəllif arxivlərini deaktiv et

en: Disable Comments
az: Şərhləri deaktiv et

en: Disable Components
az: Komponentləri deaktiv et

en: Disable Dashboard Widgets
az: İdarə paneli vidjetlərini deaktiv et

en: Disable Embeds
az: Yerləşdirmələri deaktiv et

en: Disable Feeds
az: Lentləri deaktiv et

en: Disable Gutenberg
az: Gutenberg-i deaktiv et

en: Disable REST API
az: REST API-ni deaktiv et

en: Disable REST API access for non-authenticated users and remove URL traces from &lt;head&gt;, HTTP headers and WP RSD endpoint.
az: Autentifikasiya olunmamış istifadəçilər üçün REST API girişini deaktiv edin və &lt;head&gt;, HTTP başlıqları və WP RSD son nöqtəsindən URL izlərini silin.

en: Disable Smaller Components
az: Kiçik komponentləri deaktiv et

en: Disable User Account
az: İstifadəçi Hesabını Söndür

en: Disable XML-RPC
az: XML-RPC-ni deaktiv et

en: Disable adding timestamp URL parameter on newly replaced images for busting the browser cache.
az: Brouzer keşini təmizləmək üçün yeni əvəzlənmiş şəkillərə zaman möhürü URL parametrinin əlavə edilməsini deaktiv edin.

en: Disable all RSS, Atom and RDF feeds. This includes feeds for posts, categories, tags, comments, authors and search. Also removes traces of feed URLs from &lt;head&gt;.
az: Bütün RSS, Atom və RDF lentlərini deaktiv edin. Bura yazılar, kateqoriyalar, etiketlər, şərhlər, müəlliflər və axtarış üçün lentlər daxildir. Həmçinin &lt;head&gt; bölməsindən lent URL-lərinin izlərini silir.

en: Disable all, related JavaScript.
az: Bütün əlaqəli JavaScript-ləri deaktiv et.

en: Disable comments for some or all public post types. When disabled, existing comments will also be hidden on the frontend.
az: Bəzi və ya bütün ictimai yazı növləri üçün şərhləri deaktiv edin. Deaktiv edildikdə, mövcud şərhlər də ön hissədə gizlədiləcək.

en: Disable loading of <strong>Dashicons CSS and JS files</strong> on the front-end for public site visitors. This might break the layout or design of custom forms, including custom login forms, if they depend on Dashicons. Make sure to check those forms after disabling.
az: Saytın ön hissəsində (front-end) ziyarətçilər üçün <strong>Dashicons CSS və JS fayllarının</strong> yüklənməsini deaktiv edin. Bu, fərdi formaların, o cümlədən Dashicons-dan asılı olan fərdi giriş formalarının quruluşunu və ya dizaynını poza bilər. Deaktiv etdikdən sonra həmin formaları yoxladığınızdan əmin olun.

en: Disable login for this account.
az: Bu hesab üçün daxil olmağı söndürün.

en: Disable the <strong>&lt;generator&gt; tag</strong> in RSS feed &lt;channel&gt;, which discloses the WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s).
az: RSS lenti &lt;channel&gt; daxilində WordPress versiya nömrəsini aşkar edən <strong>&lt;generator&gt; etiketini</strong> deaktiv et. Köhnə versiyalarda düzəldilməmiş təhlükəsizlik boşluqları ola bilər.

en: Disable the <strong>Really Simple Discovery (RSD) &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. It's not needed if your site is not using pingback or remote (XML-RPC) client to manage posts.
az: &lt;head&gt; bölməsində <strong>Really Simple Discovery (RSD) &lt;link&gt; etiketini</strong> deaktiv edin. Saytınız yazıları idarə etmək üçün pingback və ya uzaqdan (XML-RPC) müştəri istifadə etmirsə, buna ehtiyac yoxdur.

en: Disable the <strong>Windows Live Writer (WLW) manifest &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. The WLW app was discontinued in 2017.
az: &lt;head&gt; bölməsində <strong>Windows Live Writer (WLW) manifest &lt;link&gt; etiketini</strong> deaktiv edin. WLW tətbiqinin fəaliyyəti 2017-ci ildə dayandırılıb.

en: Disable the <strong>generator &lt;meta&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;, which discloses the WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s).
az: &lt;head&gt; bölməsində WordPress versiya nömrəsini aşkar edən <strong>generator &lt;meta&gt; etiketini</strong> deaktiv edin. Köhnə versiyalarda yamaqlanmamış təhlükəsizlik boşluqları ola bilər.

en: Disable the <strong>plugin and theme editor</strong>.
az: <strong>Plaşin və tema redaktorunu</strong> deaktiv et.

en: Disable the <strong>plugin and theme editor</strong>. <span class="warning-text">Note that wp-config.php in this site is not writeable and <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> constant is already defined there. You either need to make it writeable to make this setting functional, or, you need to manually change the value of <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> there.</span>
az: <strong>Plaşin və tema redaktorunu</strong> deaktiv et. <span class="warning-text">Qeyd edək ki, bu saytda wp-config.php faylı yazıla bilən deyil və <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> sabiti artıq orada təyin edilib. Bu tənzimləmənin funksional olması üçün ya onu yazıla bilən etməli, ya da <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> dəyərini orada əl ilə dəyişdirməlisiniz.</span>

en: Disable the Gutenberg block editor for some or all applicable post types.
az: Bəzi və ya bütün uyğun yazı növləri üçün Gutenberg blok redaktorunu deaktiv edin.

en: Disable the default <strong>WordPress shortlink &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. Ignored by search engines and has minimal practical use case. Usually, a dedicated shortlink plugin or service is preferred that allows for nice names in the short links and tracking of clicks when sharing the link on social media.
az: &lt;head&gt; bölməsində standart <strong>WordPress qısa keçid (shortlink) &lt;link&gt; etiketini</strong> deaktiv edin. Axtarış motorları tərəfindən nəzərə alınmır və minimal praktiki istifadə sahəsinə malikdir. Adətən, qısa keçidlərdə gözəl adlara imkan verən və sosial mediada keçidi paylaşarkən klikləri izləyən xüsusi qısa keçid plaşini və ya xidmətinə üstünlük verilir.

en: Disabled
az: Söndürülüb

en: Dismiss
az: Bağla

en: Display Active Plugins First
az: Aktiv plaşinləri birinci göstər

en: Display System Summary
az: Sistem xülasəsini göstər

en: Display a panel showing and linking to all available sizes when viewing an image in the media library. Especially useful to quickly get the URL of a particular image size.
az: Media kitabxanasında bir şəkilə baxarkən bütün mövcud ölçüləri göstərən və onlara keçid verən bir panel nümayiş etdirin. Xüsusilə müəyyən bir şəkil ölçüsünün URL-ni tez əldə etmək üçün faydalıdır.

en: Display active / activated plugins at the top of the Installed Plugins list. Useful when your site has many deactivated plugins for testing or development purposes.
az: Aktiv / aktivləşdirilmiş plaşinləri Quraşdırılmış plaşinlər siyahısının yuxarısında göstərin. Saytınızda sınaq və ya tərtibat məqsədilə bir çox deaktiv edilmiş plaşin olduqda faydalıdır.

en: Display the registration date and time in the users list table.
az: İstifadəçi siyahısı cədvəlində qeydiyyat tarixini və zamanını göstər.

en: Do more with <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm" target="_blank">ASE Pro</a>. Lifetime deal (LTD) <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm-prc" target="_blank">available</a>.
az: <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm" target="_blank">ASE Pro</a> ilə daha çoxunu edin. Ömürlük təklif (LTD) <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm-prc" target="_blank">mövcuddur</a>.

en: Do not remove backslashes from the code output on the frontend
az: İstifadəçi tərəfindəki (frontend) kod çıxışından tərs kəsik xətləri (\\\\) silməyin

en: Duplicate
az: Dublikatını yarat

en: Duplicate %s
az: %s dublikatını yarat

en: Duplicate this as draft
az: Bunu qaralama olaraq dublikatını yarat

en: ERROR: Your account has been disabled.
az: XƏTA: Hesabınız söndürülüb.

en: Easily edit and validate your <a href="/ads.txt" target="_blank">ads.txt</a> and <a href="/app-ads.txt" target="_blank">app-ads.txt</a> content.
az: <a href="/ads.txt" target="_blank">ads.txt</a> və <a href="/app-ads.txt" target="_blank">app-ads.txt</a> məzmununu asanlıqla düzəliş edin və doğrulayın.

en: Easily edit and validate your <a href="/robots.txt" target="_blank">robots.txt</a> content.
az: <a href="/robots.txt" target="_blank">robots.txt</a> məzmununuzu asanlıqla düzəliş edin və doğrulayın.

en: Easily enable enhancements and features that usually require multiple plugins.
az: Adətən birdən çox plaşin tələb edən təkmilləşdirmə və xüsusiyyətləri asanlıqla aktivləşdirin.

en: Easily insert &lt;meta&gt;, &lt;link&gt;, &lt;script&gt; and &lt;style&gt; tags, Google Analytics, Tag Manager, AdSense, Ads Conversion and Optimize code, Facebook, TikTok and Twitter pixels, etc.
az: &lt;meta&gt;, &lt;link&gt;, &lt;script&gt; və &lt;style&gt; etiketlərini, Google Analytics, Tag Manager, AdSense, Ads Conversion və Optimize kodlarını, Facebook, TikTok və Twitter piksellərini və s. asanlıqla daxil edin.

en: Easily replace any type of media file with a new one while retaining the existing media ID, publish date and file name. So, no existing links will break.
az: Mövcud media ID-sini, yayımlanma tarixini və fayl adını qoruyaraq hər hansı media faylını asanlıqla yenisi ilə əvəz edin. Beləliklə, heç bir mövcud keçid qırılmayacaq.

en: Edit
az: Düzəliş et

en: Edit screen
az: Redaktə ekranı

en: Email
az: E-poçt

en: Email Address Obfuscator
az: E-poçt ünvanı gizlədici

en: Email Delivery
az: E-poçt çatdırılması

en: Email address only
az: Yalnız e-poçt ünvanı

en: Enable
az: Aktiv et

en: Enable assignment of multiple roles during user account creation and editing. This maybe useful for working with roles not defined in WordPress core, e.g. from e-commerce or LMS plugins.
az: İstifadəçi hesabı yaradılması və düzəlişi zamanı birdən çox rolun təyin edilməsini aktivləşdirin. Bu, WordPress nüvəsində təyin olunmamış rollarla (məsələn, e-ticarət və ya LMS plaşinlərindən) işləmək üçün faydalı ola bilər.

en: Enable custom ordering of various "hierarchical" content types or those supporting "page attributes". A new 'Order' sub-menu will appear for enabled content type(s). The "All {Posts}" list page for enabled post types in wp-admin will automatically use the custom order.
az: Müxtəlif "iyerarxik" məzmun növləri və ya "səhifə atributlarını" dəstəkləyənlər üçün xüsusi sıralamanı aktivləşdirin. Aktivləşdirilmiş məzmun növləri üçün yeni 'Sıralama' alt menyusu görünəcək. wp-admin-də aktivləşdirilmiş yazı növləri üçün "Bütün {Yazılar}" siyahı səhifəsi avtomatik olaraq xüsusi sıralamadan istifadə edəcək.

en: Enable debug mode and output the debug info into WordPress debug.log file.
az: Sazlama rejimini aktivləşdirin və sazlama məlumatlarını WordPress debug.log faylına çıxarın.

en: Enable log in, log out and dynamic log in/out menu item for addition to any menu.
az: İstənilən menyuya əlavə etmək üçün giriş, çıxış və dinamik giriş/çıxış menyu bəndini aktivləşdirin.

en: Enable one-click duplication of pages, posts and public post types. The corresponding taxonomy terms and post meta will also be duplicated.
az: Səhifələrin, yazıların və ictimai yazı növlərinin bir kliklə dublikatının yaradılmasını aktiv edin. Müvafiq taksonomiya terminləri və yazı metaları da dublikat olunacaq.

en: Enable pages, posts and/or custom post types to have permalinks that point to external URLs. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits. Compatible with links added using <a href="https://wordpress.org/plugins/page-links-to/" target="_blank">Page Links To</a>.
az: Səhifələr, yazılar və ya xüsusi yazı növləri üçün xarici URL-lərə yönləndirən qalıcı keçidləri aktivləşdirin. Təhlükəsizlik və SEO üstünlükləri üçün rel="noopener noreferrer nofollow" atributu da əlavə olunacaq. <a href="https://wordpress.org/plugins/page-links-to/" target="_blank">Page Links To</a> plaşini ilə əlavə edilmiş keçidlərlə uyğundur.

en: Enable uploading <a href="https://www.smashingmagazine.com/2021/09/modern-image-formats-avif-webp/" target="_blank">AVIF</a> files in the Media Library. You can convert your existing PNG, JPG and GIF files using a tool like <a href="https://squoosh.app/" target="_blank">Squoosh</a>.
az: Media Kitabxanasına <a href="https://www.smashingmagazine.com/2021/09/modern-image-formats-avif-webp/" target="_blank">AVIF</a> fayllarının yüklənməsini aktivləşdirin. Mövcud PNG, JPG və GIF fayllarınızı <a href="https://squoosh.app/" target="_blank">Squoosh</a> kimi bir alət vasitəsilə çevirə bilərsiniz.

en: Enhance List Tables
az: Siyahı cədvəllərini təkmilləşdir

en: Enhancements
az: Təkmilləşdirmələr

en: Enter and save a new password to restore SMTP authentication.
az: SMTP identifikasiyasını bərpa etmək üçün yeni şifrə daxil edin və yadda saxlayın.

en: Enter one path per line
az: Hər sətirə bir yol daxil edin

en: Error:
az: Xəta:

en: Excerpt
az: Xülasə

en: Expand
az: Genişləndir

en: External Permalinks
az: Xarici qalıcı keçidlər

en: Failed Login Attempts Log
az: Uğursuz giriş cəhdləri jurnalı

en: Failed login attempts:
az: Uğursuz giriş cəhdləri:

en: Featured Image
az: Seçilmiş şəkil

en: Feedback
az: Geri bildiriş

en: File Size
az: Fayl ölçüsü

en: Find Out More
az: Daha çox məlumat əldə et

en: First
az: Birinci

en: For example, if your site is behind a trusted proxy, it's a good idea to use the <code>HTTP_X_FORWARDED_FOR</code> header. Leave empty to use the default detection method.
az: Məsələn, saytınız etibarlı proksinin arxasındadırsa, <code>HTTP_X_FORWARDED_FOR</code> başlığından istifadə etmək yaxşı fikirdir. Standart aşkarlama metodundan istifadə etmək üçün boş buraxın.

en: Force all links to external sites in post content, where <a href="https://developer.wordpress.org/reference/hooks/the_content/" target="_blank">the_content</a> hook is used, to open in new browser tab via target="_blank" attribute. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits.
az: Yazı məzmununda, <a href="https://developer.wordpress.org/reference/hooks/the_content/" target="_blank">the_content</a> qarmağının istifadə edildiyi bütün xarici saytlara olan linkləri target="_blank" atributu vasitəsilə yeni brauzer tabında açılmağa məcbur edin. Təkmilləşdirilmiş təhlükəsizlik və SEO üstünlükləri üçün rel="noopener noreferrer nofollow" atributu da əlavə ediləcək.

en: Force the usage of the sender name/email defined above. It will override those set by other plugins.
az: Yuxarıda təyin edilmiş göndərən adı/e-poçtunun istifadəsini məcburi edin. Bu, digər plaşinlər tərəfindən təyin olunanları ləğv edəcək.

en: Full AVIF support requires that your server / hosting has <a href="https://php.watch/versions/8.1/gd-avif" target="_blank">GD extension</a> compiled with AVIF support in PHP 8.1 or greater, or, <a href="https://web.archive.org/web/20240104012918/https://avif.io/blog/tutorials/imagemagick/" target="_blank">ImageMagick 7.0.25 or greater</a> installed. Without either, you can still upload AVIF files but without auto-generation of the smaller thumbnail sizes. A majority of <a href="https://web.archive.org/web/20231207174740/https://avif.io/blog/articles/avif-browser-support/" target="_blank">modern desktop and mobile browsers</a> support the display of AVIF files.
az: Tam AVIF dəstəyi üçün serverinizin və ya hostinqinizin PHP 8.1 və ya daha yuxarı versiyasında AVIF dəstəyi ilə tərtib edilmiş <a href="https://php.watch/versions/8.1/gd-avif" target="_blank">GD uzantısına</a> və ya <a href="https://web.archive.org/web/20240104012918/https://avif.io/blog/tutorials/imagemagick/" target="_blank">ImageMagick 7.0.25 və ya daha yuxarı versiyasına</a> sahib olması tələb olunur. Bunlar olmadan da AVIF fayllarını yükləyə bilərsiniz, lakin kiçik önizləmə ölçüləri avtomatik yaradılmayacaq. <a href="https://web.archive.org/web/20231207174740/https://avif.io/blog/articles/avif-browser-support/" target="_blank">Müasir masaüstü və mobil brauzerlərin</a> əksəriyyəti AVIF fayllarının göstərilməsini dəstəkləyir.

en: Get ASE Pro
az: ASE Pro əldə et

en: Get It Now
az: İndi əldə et

en: Give the admin menu more room to better accommodate wider items.
az: Geniş bəndləri daha yaxşı yerləşdirmək üçün inzibatçı menyusuna daha çox yer ayırın.

en: Heading
az: Başlıq

en: Heartbeat Control
az: Heartbeat idarəetməsi

en: Help others discover ASE and maybe <a href="https://www.wpase.com/trnslt-plgnndg" target="_blank">translate</a> to your language.
az: Başqalarına ASE-ni kəşf etməyə kömək edin və bəlkə öz <a href="https://www.wpase.com/trnslt-plgnndg" target="_blank">dilinizə</a> tərcümə edin.

en: Hide Admin Bar
az: İnzibatçı panelini gizlə

en: Hide Admin Notices
az: İnzibatçı bildirişlərini gizlət

en: Hide admin bar on the frontend for all or some user roles.
az: Bütün və ya bəzi istifadəçi rolları üçün ön hissədə inzibatçı panelini gizlədin.

en: Hide until toggled
az: Keçid edilənədək gizlət

en: I've reviewed
az: Rəy yazdım

en: I've shared
az: Paylaşdım

en: IP Address<br />Last Username
az: İP ünvanı<br />Son istifadəçi adı

en: If set, the following SMTP service/account wil be used to deliver your emails.
az: Təyin edilərsə, e-poçtlarınızı çatdırmaq üçün aşağıdakı SMTP xidməti/hesabı istifadə olunacaq.

en: If set, the following sender name/email overrides WordPress core defaults but can still be overridden by other plugins that enables custom sender name/email, e.g. form plugins.
az: Təyin edilərsə, aşağıdakı göndərən adı/e-poçtu WordPress nüvə standartlarını əvəzləyir, lakin xüsusi göndərən adı/e-poçtunu aktivləşdirən digər plaşinlər (məsələn, forma plaşinləri) tərəfindən hələ də əvəzlənə bilər.

en: If something goes wrong</strong> and you need to regain access to your account as an administrator, please visit the following URL: <br /><strong>%s</strong><br /><br />If you use <strong>Ninja Firewall</strong>, please uncheck "Block attempts to gain administrative privileges" in the Firewall Policies settings before you try to view as a non-admin user role to <strong>prevent being locked out</strong> of your admin account.
az: Əgər nəsə yanlış gedərsə</strong> və hesabınıza inzibatçı kimi girişi bərpa etməlisinizsə, lütfən növbəti URL-ə daxil olun: <br /><strong>%s</strong><br /><br />Əgər <strong>Ninja Firewall</strong> istifadə edirsinizsə, inzibatçı hesabınızın <strong>bloklanmasının qarşısını almaq üçün</strong>, qeyri-inzibatçı istifadəçi rolu kimi baxmağa çalışmazdan əvvəl Fayrvoll Siyasətləri tənzimləmələrində "İnzibati imtiyazlar əldə etmək cəhdlərini blokla" seçimini ləğv edin.

en: If you have a login page you manually created with a page builder or with another plugin, please add them to the "Allow login from" section.
az: Əgər səhifə qurucu (page builder) və ya başqa bir eklenti ilə əllə yaratdığınız daxil olma səhifəniz varsa, zəhmət olmasa onları "Daxil olmağa icazə ver" bölməsinə əlavə edin.

en: If you need 2FA, the <a href="https://wordpress.org/plugins/two-factor/">Two Factor plugin</a> has been confirmed to be compatible.
az: Əgər 2FA-ya ehtiyacınız varsa, <a href="https://wordpress.org/plugins/two-factor/">Two Factor eklentisinin</a> uyğun olduğu təsdiqlənib.

en: Image Sizes Panel
az: Şəkil ölçüləri paneli

en: Image Upload Control
az: Şəkil yükləmə nəzarəti

en: Improve the usefulness of listing pages for various post types and taxonomies, media, comments and users by adding / removing columns and elements.
az: Sütunlar və elementlər əlavə edərək / silərək müxtəlif yazı növləri və taksonomiyalar, media, şərhlər və istifadəçilər üçün siyahı səhifələrinin faydalılığını artırın.

en: In any case, please also <strong>create at least one backup admin user</strong> as a last resort should your primary admin user fails to properly login as admin. With this second admin user, you can also restore the admin role for your primary admin user.
az: Hər ehtimala qarşı, əsas inzibatçı istifadəçiniz inzibatçı kimi düzgün daxil ola bilmədikdə son çıxış yolu kimi <strong>ən azı bir ehtiyat inzibatçı istifadəçisi yaradın</strong>. Bu ikinci inzibatçı istifadəçisi ilə əsas inzibatçı istifadəçinizin inzibatçı rolunu da bərpa edə bilərsiniz.

en: Incorrect password.
az: Yanlış şifrə.

en: Insert &lt;head&gt;, &lt;body&gt; and &lt;footer&gt; Code
az: &lt;head&gt;, &lt;body&gt; və &lt;footer&gt; kodlarını daxil et

en: Insufficient permissions.
az: Kifayət qədər icazə yoxdur.

en: Invalid IP address.
az: Yanlış IP ünvanı.

en: Invalid security token.
az: Yanlış təhlükəsizlik tokeni.

en: Invalid username/email or incorrect password.
az: Yanlış istifadəçi adı/e-poçt və ya qeyri-dəqiq şifrə.

en: Keep as is
az: Olduğu kimi saxla

en: Last
az: Sonuncu

en: Last Attempt On
az: Son cəhd

en: Last Login
az: Son giriş

en: Last Login Column
az: Son giriş sütunu

en: Last Modified
az: Son redaktə

en: Leave blank to keep the current password.
az: Cari şifrəni saxlamaq üçün boş buraxın.

en: Left Side
az: Sol tərəf

en: Lifetime Deal (LTD) is available for the Pro version of ASE.
az: ASE Pro versiyası üçün ömürlük sövdələşmə (LTD) mövcuddur.

en: Limit Login Attempts
az: Giriş cəhdlərini məhdudlaşdır

en: Limit media files visibility so only administrators can see all media files. Non-administrator users will only see media files they uploaded themselves in the media library and in the modal window to add/insert media.
az: Media fayllarının görünməsini məhdudlaşdırın ki, bütün media fayllarını yalnız inzibatçılar görə bilsin. İnzibatçı olmayan istifadəçilər media kitabxanasında və media əlavə etmək/yerləşdirmək üçün modal pəncərədə yalnız özlərinin yüklədiyi media fayllarını görəcəklər.

en: Limit to
az: Məhdudlaşdır:

en: Lines
az: Xətlər

en: List view
az: Siyahı görünüşü

en: Lock released for %s.
az: %s üçün kilid açıldı.

en: Log In
az: Giriş

en: Log In / Log Out
az: Giriş / Çıxış

en: Log In/Out Menu
az: Giriş/Çıxış menyusu

en: Log In/Out | Register
az: Giriş/Çıxış | Qeydiyyat

en: Log Out
az: Çıxış

en: Log when users on the site last logged in and display the date and time in the users list table.
az: İstifadəçilərin sayta son giriş zamanını qeydə alın və tarixi və zamanı istifadəçi siyahısı cədvəlində göstərin.

en: Login ID Type
az: Giriş ID növü

en: Looks like some of these free enhancements have been useful for your site?
az: Görünür, bu pulsuz təkmilləşdirmələrin bəziləri saytınız üçün faydalı olub?

en: Maintenance Mode
az: Texniki xidmət rejimi

en: Maintenance mode is currently enabled for this site.
az: Bu sayt üçün hazırda texniki xidmət rejimi aktivləşdirilib.

en: Make "Collapse Menu" sticky at the bottom of the admin menu
az: "Menyusnu yığ"ı admin menyusunun aşağı hissəsində sabitləyin

en: Manage ads.txt and app-ads.txt
az: Ads.txt və app-ads.txt-ni idarə et

en: Manage robots.txt
az: robots.txt idarə edin

en: Max height:
az: Maksimum hündürlük:

en: Max width:
az: Maksimal en:

en: Media Files Visibility Control
az: Media fayllarının görünməsinə nəzarət

en: Media Library Infinite Scrolling
az: Media kitabxanasının sonsuz sürüşdürməsi

en: Media Replacement
az: Medianın əvəz edilməsi

en: Missing required data.
az: Tələb olunan məlumatlar çatışmır.

en: Modify
az: Dəyişdir

en: Modify the interval of the WordPress heartbeat API or disable it on admin pages, post creation/edit screens and/or the frontend. This will help reduce CPU load on the server.
az: WordPress heartbeat API intervalını dəyişdirin və ya inzibatçı səhifələrində, yazı yaratma/düzəliş etmə ekranlarında və/yaxud saytın ön hissəsində deaktiv edin. Bu, serverdəki CPU yükünü azaltmağa kömək edəcək.

en: More information
az: Daha çox məlumat

en: Multiple User Roles
az: Birdən çox istifadəçi rolu

en: Never
az: Heç vaxt

en: New login URL:
az: Yeni giriş URL-i:

en: Next
az: Növbəti

en: No %s found
az: Heç bir %s tapılmadı

en: No %s found in Trash
az: Zibil qutusunda heç bir %s tapılmadı

en: No data available in table
az: Cədvəldə heç bir məlumat yoxdur

en: No matching records found
az: Uyğun qeyd tapılmadı

en: None
az: Heç biri

en: Not available
az: Mövcud deyil

en: Notices
az: Bildirişlər

en: Obfuscate Author Slugs
az: Müəllif qısaltmalarını gizlət

en: Obfuscate email address to prevent spam bots from harvesting them, but make it readable like a regular email address for human visitors.
az: Spam botlarının e-poçt ünvanlarını toplamasının qarşısını almaq üçün onları gizlədin, lakin onları real ziyarətçilər üçün adi e-poçt ünvanı kimi oxunaqlı saxlayın.

en: Obfuscate publicly exposed author page URLs that shows the user slugs / usernames, e.g. <em>sitename.com/author/username1/</em> into <em>sitename.com/author/a6r5b8ytu9gp34bv/</em>, and output 404 errors for the original URLs. Also obfuscates in /wp-json/wp/v2/users/ REST API endpoint.
az: İstifadəçi qısaltmalarını / istifadəçi adlarını göstərən açıq müəllif səhifəsi URL-lərini gizlədin, məsələn: <em>saytadı.com/author/istifadeciadi1/</em> ünvanını <em>saytadı.com/author/a6r5b8ytu9gp34bv/</em> edin və orijinal URL-lər üçün 404 xətası verin. Həmçinin /wp-json/wp/v2/users/ REST API son nöqtəsində də gizlədir.

en: On admin pages
az: İnzibatçı səhifələrində

en: On post creation and edit screens
az: Yazı yaratma və düzəliş etmə ekranlarında

en: On the frontend
az: Saytın ön hissəsində

en: Once enabled, you can find the <a href="%s">Admin Menu</a> item under the Settings menu.
az: Aktivləşdirildikdən sonra, <a href="%s">İnzibatçı menyusu</a> bəndini Tənzimləmələr menyusunun altında tapa bilərsiniz.

en: Only the latest 1,000 entries are kept in the database.
az: Verilənlər bazasında yalnız son 1,000 giriş saxlanılır.

en: Oops, something went wrong. Please double check your settings and the destination email address.
az: Vay, nəsə səhv getdi. Zəhmət olmasa, tənzimləmələrinizi və hədəf e-poçt ünvanını təkrar yoxlayın.

en: Open All External Links in New Tab
az: Bütün xarici keçidləri yeni vərəqdə aç

en: Optimizations
az: Optimizasiyalar

en: Or, help improve ASE by <a href="https://wordpress.org/support/plugin/admin-site-enhancements/" target="_blank">providing feedback</a>.
az: Və ya <a href="https://wordpress.org/support/plugin/admin-site-enhancements/" target="_blank">rəy bildirərək</a> ASE-ni təkmilləşdirməyə kömək edin.

en: Order
az: Sıralama

en: Password
az: Şifrə

en: Password Protection
az: Şifrə qoruması

en: Password can not be empty.
az: Şifrə boş ola bilməz.

en: Password protection is currently enabled for this site.
az: Bu sayt üçün hazırda şifrə qoruması aktivləşdirilib.

en: Password-protect the entire site to hide the content from public view and search engine bots / crawlers. Logged-in administrators can still access the site as usual.
az: Məzmunu ictimai baxışdan və axtarış motoru botlarından / skanerlərindən gizlətmək üçün bütün saytı şifrə ilə qoruyun. Daxil olmuş inzibatçılar sayta hələ də həmişəki kimi daxil ola bilərlər.

en: Perform 301 (permanent) redirect to the homepage for all 404 (not found) pages.
az: Bütün 404 (tapılmadı) səhifələri üçün ana səhifəyə 301 (daimi) yönləndirmə həyata keçir.

en: Perform Replacement
az: Əvəzləməni icra et

en: Please clear your cache</strong> after enabling or disabling maintenance mode. This ensures site visitors see either the maintenance page or the actual content of each page.
az: Zəhmət olmasa, texniki xidmət rejimini aktivləşdirdikdən və ya söndürdükdən sonra <strong>keşinizi təmizləyin</strong>. Bu, sayt ziyarətçilərinin ya texniki xidmət səhifəsini, ya da hər bir səhifənin real məzmununu görməsini təmin edir.

en: Please consider supporting ASE.
az: Zəhmət olmasa, ASE-ni dəstəkləməyi düşünün.

en: Please use something other than 'login' for the custom login slug.
az: Zəhmət olmasa, fərdi daxil olma qısaltması (slug) üçün 'login' sözündən başqa bir şey istifadə edin.

en: Posts
az: Yazılar

en: Prevent bloating the database by limiting the number of revisions to keep for some or all post types supporting revisions.
az: Təshihləri dəstəkləyən bəzi və ya bütün yazı növləri üçün saxlanılacaq təshihlərin sayını məhdudlaşdıraraq verilənlər bazasının şişməsinin qarşısını alın.

en: Prevent brute force attacks by limiting the number of failed login attempts allowed per IP address.
az: Hər bir IP ünvanı üçün icazə verilən uğursuz giriş cəhdlərinin sayını məhdudlaşdırmaqla brute force hücumlarının qarşısını alın.

en: Prevent embedding of non-<a href="%s" target="_blank">whitelisted</a> sites in your site.
az: Saytınızda <a href="%s" target="_blank">ağ siyahıya</a> salınmamış saytların yerləşdirilməsinin qarşısını alın.

en: Prevent smaller components from running or loading. Make the site more secure, load slightly faster and be more optimized for crawling by search engines.
az: Kiçik komponentlərin işləməsinin və ya yüklənməsinin qarşısını alın. Saytı daha təhlükəsiz edin, bir az daha sürətli yüklənməsini təmin edin və axtarış motorları tərəfindən taranma üçün daha çox optimallaşdırın.

en: Prevent your site content from being embedded on other sites.
az: Saytınızın məzmununun digər saytlarda yerləşdirilməsinin qarşısını alın.

en: Previous
az: Əvvəlki

en: Product Image
az: Məhsul şəkli

en: Protect your site from brute force, DOS and DDOS attacks via <a href="https://kinsta.com/blog/xmlrpc-php/#what-is-xmlrpcphp" target="_blank">XML-RPC</a>. Also disables trackbacks and pingbacks.
az: Saytınızı <a href="https://kinsta.com/blog/xmlrpc-php/#what-is-xmlrpcphp" target="_blank">XML-RPC</a> vasitəsilə brute force, DOS və DDOS hücumlarından qoruyun. Həmçinin trackback və pingback-ləri deaktiv edir.

en: Re-enable infinite scrolling in the grid view of the media library. Useful for scrolling through a large library.
az: Media kitabxanasının tor (grid) görünüşündə sonsuz sürüşdürməni yenidən aktivləşdirin. Böyük kitabxanaları sürüşdürərək nəzərdən keçirmək üçün faydalıdır.

en: Redirect 404 to Homepage
az: 404-ü ana səhifəyə yönləndir

en: Redirect After Login
az: Girişdən sonra yönləndirmə

en: Redirect After Logout
az: Çıxışdan sonra yönləndirmə

en: Redirect to:
az: Yönləndir:

en: Registered
az: Qeydiyyatdan keçib

en: Registration Date Column
az: Qeydiyyat tarixi sütunu

en: Release Lock
az: Kilidi aç

en: Remove 'Howdy'
az: 'Salam' (Howdy) müraciətini sil

en: Remove WordPress logo/menu
az: WordPress loqosunu/menyusunu sil

en: Remove comments column
az: Şərhlər sütununu sil

en: Remove comments counter/link
az: Şərhlər sayğacını/keçidini sil

en: Remove customize menu
az: Fərdiləşdir menyusunu sil

en: Remove date column
az: Tarix sütununu sil

en: Remove home icon and site name
az: Ana səhifə ikonunu və sayt adını sil

en: Remove new content menu
az: Yeni məzmun menyusunu sil

en: Remove tags column (for posts)
az: Etiketlər sütununu sil (yazılar üçün)

en: Remove the Help tab and drawer
az: Kömək vərəqini və panelini sil

en: Remove updates counter/link
az: Yeniləmələr sayğacını/keçidini sil

en: Remove various elements from the admin bar.
az: İnzibatçı panelindən müxtəlif elementləri silin.

en: Removes support for the embed block.
az: Yerləşdirmə (embed) bloku üçün dəstəyi silir.

en: Replace Media
az: Medianı əvəzlə

en: Resize newly uploaded, large images to a smaller dimension and delete originally uploaded files. BMPs and non-transparent PNGs will be converted to JPGs and resized.
az: Yeni yüklənmiş, böyük şəkilləri daha kiçik ölçülərə dəyişin və orijinal yüklənmiş faylları silin. BMP-lər və şəffaf olmayan PNG-lər JPG formatına çevriləcək və ölçüləri dəyişdiriləcəkdir.

en: Restrict login ID to username or email address only.
az: Giriş ID-sini yalnız istifadəçi adı və ya e-poçt ünvanı ilə məhdudlaşdırın.

en: Return 404 (Not Found) error when trying to load author archives. Remove or disable links to author archives. Remove authors archives from the sitemap.
az: Müəllif arxivlərini yükləməyə çalışarkən 404 (Tapılmadı) xətası qaytarın. Müəllif arxivlərinə olan keçidləri silin və ya deaktiv edin. Müəllif arxivlərini sayt xəritəsindən silin.

en: Review
az: Rəy bildir

en: Revisions Control
az: Təshihlərin idarə edilməsi

en: Right Side
az: Sağ tərəf

en: SE Visibility: OFF
az: AM Görünürlüyü: QAPALI

en: SVG Upload
az: SVG yükləmə

en: Save Changes
az: Dəyişiklikləri yadda saxla

en: Search %s
az: %s axtar

en: Search Engines Visibility Status
az: Axtarış motorlarının görünürlük statusu

en: Search engines are discouraged from indexing this site. Click to change the settings.
az: Axtarış mühərriklərinin bu saytı indeksləməsi məhdudlaşdırılıb. Tənzimləmələri dəyişdirmək üçün klikləyin.

en: Search results:
az: Axtarış nəticələri:

en: Search...
az: Axtar...

en: Search:
az: Axtar:

en: Security
az: Təhlükəsizlik

en: Select New Media File
az: Yeni media faylı seç

en: Select an Image
az: Bir şəkil seç

en: Send Now
az: İndi göndər

en: Sending test email...
az: Test e-poçtu göndərilir...

en: Set custom redirect URL for all or some user roles after login.
az: Girişdən sonra bütün və ya bəzi istifadəçi rolları üçün fərdi yönləndirmə URL-i təyin edin.

en: Set custom redirect URL for all or some user roles after logout.
az: Çıxışdan sonra bütün və ya bəzi istifadəçi rolları üçün fərdi yönləndirmə URL-i təyin edin.

en: Set custom sender name and email. Optionally use external SMTP service to ensure notification and transactional emails from your site are being delivered to inboxes.
az: Xüsusi göndərən adı və e-poçtunu təyin edin. Saytınızdan gələn bildiriş və əməliyyat e-poçtlarının gələnlər qutusuna çatdırılmasını təmin etmək üçün istəyə bağlı olaraq xarici SMTP xidmətindən istifadə edin.

en: Set interval to once every
az: İntervalı hər bir dəfə olaraq təyin edin

en: Set the password:
az: Şifrəni təyin edin:

en: Set width to
az: Eni təyin et

en: Share about ASE on:
az: ASE haqqında burada paylaş:

en: Show All
az: Hamısını göstər

en: Show Custom Taxonomy Filters
az: Fərdi Taksonomiya Filtrlərini Göstər

en: Show ID column
az: ID sütununu göstər

en: Show ID in action rows along with links for Edit, View, etc.
az: Düzəliş et, Baxış və s. keçidlərlə yanaşı əməliyyat sətirlərində ID-ni göstər.

en: Show Less
az: Daha az göstər

en: Show _MENU_ entries
az: _MENU_ sayda giriş göstər

en: Show a customizable maintenance page on the frontend while performing a brief maintenance to your site. Logged-in administrators can still view the site as usual.
az: Saytınızda qısa texniki xidmət işləri aparılarkən ön hissədə fərdiləşdirilə bilən texniki xidmət səhifəsini göstər. Giriş etmiş inzibatçılar sayta hələ də adi qaydada baxa bilərlər.

en: Show additional filter(s) on list tables for hierarchical, custom taxonomies.
az: İyerarxik, xüsusi taksonomiyalar üçün siyahı cədvəllərində əlavə filtr(lər)i göstər.

en: Show admin bar status when search engines are set to be discouraged from indexing the site. This is set through a "Search engine visibility" checkbox in Settings >> Reading.
az: Axtarış motorlarının saytı indeksləməsinə mane olmaq tənzimləndikdə, inzibatçı panelində statusu göstər. Bu, Tənzimləmələr >> Oxu bölməsindəki "Axtarış motoru görünürlüyü" qutusu vasitəsilə təyin edilir.

en: Show excerpt column
az: Xülasə sütununu göstər

en: Show featured image column
az: Xüsusi şəkil sütununu göstər

en: Show file size column in media library
az: Media kitabxanasında fayl ölçüsü sütununu göstər

en: Show last modified column
az: Son redaktə sütununu göstər

en: Show quick summary of the system the site is running on to admins, in the "At a Glance" dashboard widget. This includes the web server software, the PHP version, the database software and server IP address.
az: İnzibatçılar üçün "Bir baxışda" idarə paneli vidjetində saytın işlədiyi sistemin qısa xülasəsini göstər. Bura veb server proqram təminatı, PHP versiyası, verilənlər bazası proqram təminatı və serverin IP ünvanı daxildir.

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
az: 0-dan 0-a qədər 0 giriş göstərilir

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
az: _TOTAL_ girişdən _START_ - _END_ arası göstərilir

en: Site Identity on Login Page
az: Giriş səhifəsində sayt kimliyi

en: Sorry, you are not allowed to modify this user.
az: Üzr istəyirik, bu istifadəçini dəyişdirməyə icazəniz yoxdur.

en: Stripes
az: Zolaqlar

en: Test email was successfully processed</span>.<br />Please check the destination email's inbox to verify successful delivery.
az: Test e-poçtu uğurla emal edildi</span>.<br />Lütfən çatdırılmanın uğurlu olduğunu təsdiqləmək üçün hədəf e-poçtun gələnlər qutusunu yoxlayın.

en: The REST API has been restricted to authenticated users.
az: REST API yalnız kimliyi təsdiqlənmiş istifadəçilər üçün məhdudlaşdırılıb.

en: The current file will be replaced with the uploaded / selected file (of the same type) while retaining the current ID, publish date and file name. Thus, no existing links will break.
az: Cari fayl, mövcud ID, yayımlanma tarixi və fayl adı saxlanılmaqla yüklənmiş / seçilmiş fayl (eyni növ) ilə əvəz olunacaq. Beləliklə, heç bir mövcud keçid qırılmayacaq.

en: The settings above will override the 'Toolbar' settings in the user profile edit screen.
az: Yuxarıdakı tənzimləmələr istifadəçi profilinin düzəliş ekranındakı 'Alətlər paneli' tənzimləmələrini əvəzləyəcək.

en: The stored SMTP password can no longer be decrypted. Please enter it again above and save changes.
az: Yadda saxlanılan SMTP şifrəsinin şifrəsini artıq açmaq mümkün deyil. Zəhmət olmasa, yuxarıda yenidən daxil edin və dəyişiklikləri yadda saxlayın.

en: The stored SMTP password can no longer be decrypted. Please enter it again and save changes.
az: Yadda saxlanılan SMTP şifrəsinin şifrəsini artıq açmaq mümkün deyil. Zəhmət olmasa, yenidən daxil edin və dəyişiklikləri yadda saxlayın.

en: This notice is visible for all user roles.
az: Bu bildiriş bütün istifadəçi rolları üçün görünəndir.

en: This site is undergoing maintenance for an extended period today. Thanks for your patience.
az: Bu saytda bu gün uzunmüddətli texniki xidmət işləri aparılır. Səbirli olduğunuz üçün təşəkkür edirik.

en: To exclude an image from conversion and resizing, append '-nr' suffix to the file name, e.g. bird-photo-4k-nr.jpg
az: Şəkli konvertasiya və ölçü dəyişikliyindən kənarlaşdırmaq üçün fayl adına '-nr' suffiksini əlavə edin, məsələn bird-photo-4k-nr.jpg

en: Translate
az: Tərcümə et

en: Trigger publishing of scheduled posts of all types marked with "missed schedule", anytime the site is visited.
az: Sayt hər dəfə ziyarət edildikdə, "vaxtı keçmiş" (missed schedule) kimi qeyd olunan bütün növ planlaşdırılmış yazıların yayımlanmasını başladın.

en: Unable to save changes. Please reload the page and try again.
az: Dəyişiklikləri yadda saxlamaq mümkün olmadı. Zəhmət olmasa səhifəni yeniləyin və yenidən cəhd edin.

en: Use Selected Image
az: Seçilmiş şəkli istifadə et

en: Use a shortcode like the following examples to display an email address on the frontend of your site: 
            		<ul>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com"]</strong> to display the email on it's own line</li>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com" display="inline"]</strong> to show the email inline</li>
            		</ul>
az: Saytınızın ön tərəfində e-poçt ünvanını göstərmək üçün aşağıdakı nümunələr kimi qısa koddan (shortcode) istifadə edin: <ul><li>E-poçtu ayrıca sətirdə göstərmək üçün <strong>[obfuscate email="john@example.com"]</strong></li><li>E-poçtu sətir daxili göstərmək üçün <strong>[obfuscate email="john@example.com" display="inline"]</strong></li></ul>

en: Use high-compatibility mode to fix rendering issues.
az: Render problemlərini həll etmək üçün yüksək uyğunluq rejimindən istifadə edin.

en: Use the site icon and URL to replace the default WordPress logo with link to wordpress.org on the login page. Go to <a href="%1$s">General Settings</a> or the <a href="%2$s">Customizer</a> to set or change your site icon.
az: Giriş səhifəsində standart WordPress loqosunu və wordpress.org keçidini sayt nişanı və URL ilə əvəz etmək üçün istifadə edin. Sayt nişanını təyin etmək və ya dəyişdirmək üçün <a href="%1$s">Ümumi Tənzimləmələr</a> və ya <a href="%2$s">Fərdiləşdirici</a> bölməsinə keçin.

en: Username
az: İstifadəçi adı

en: Username only
az: Yalnız istifadəçi adı

en: Utilities
az: Alətlər

en: Validate with:
az: Bununla doğrula:

en: Various Admin UI Enhancements
az: Müxtəlif İnzibatçı İnterfeysi Təkmilləşdirmələri

en: Various, smaller enhancements for different parts of the admin interface.
az: İnzibatçı interfeysinin müxtəlif hissələri üçün müxtəlif, kiçik təkmilləşdirmələr.

en: View
az: Baxış

en: View Admin as Role
az: İnzibatçıya rol kimi bax

en: View Content
az: Məzmuna baxış

en: View admin pages and the site (logged-in) as one of the non-administrator user roles.
az: İnzibatçı səhifələrinə və sayta (daxil olmuş halda) qeyri-inzibatçı istifadəçi rollarından biri kimi baxın.

en: We'll be back soon.
az: Tezliklə geri qayıdacağıq.

en: Welcome to WordPress
az: WordPress-ə xoş gəlmisiniz

en: Wider Admin Menu
az: Daha geniş inzibatçı menyusu

en: Write a quick, 5-star review for ASE
az: ASE üçün sürətli, 5 ulduzlu rəy yazın

en: You do not have permission to perform this action.
az: Bu əməliyyatı yerinə yetirmək üçün icazəniz yoxdur.

en: Your account has been disabled.
az: Hesabınız söndürülüb.

en: e.g. backend
az: məs. backend

en: e.g. dashboard
az: məs: idarə paneli

en: failed login attempts allowed before 15 minutes lockout
az: 15 dəqiqəlik bloklamadan əvvəl icazə verilən uğursuz giriş cəhdləri

en: for:
az: üçün:

en: lockout(s) will block further login attempts for 24 hours
az: bloklama(lar) növbəti giriş cəhdlərini 24 saat ərzində dayandıracaq

en: pixels <span class="faded">(Default is 1920 pixels)</span>
az: piksel <span class="faded">(Standart 1920 pikseldir)</span>

en: pixels. <span class="faded">(Default is 1920 pixels)</span>
az: piksel. <span class="faded">(Standart 1920 pikseldir)</span>

en: revisions for:
az: üçün təshihlər:

en: with AVIF support
az: AVIF dəstəyi ilə

en: without AVIF support
az: AVIF dəstəyi olmadan
