Plugins - Admin and Site Enhancements (ASE) - Stable (latest release) - en to bg translation catalogue (382 entries)

en: (Default is 'secret')
bg: (По подразбиране е 'secret')

en: (Default is 160px)
bg: (По подразбиране е 160px)

en: (filtered from _MAX_ total entries)
bg: (филтрирани от _MAX_ общо записи)

en: 1 minute
bg: 1 минута

en: 10 minutes
bg: 10 минути

en: 120 seconds
bg: 120 секунди

en: 15 seconds
bg: 15 секунди

en: 2 minutes
bg: 2 минути

en: 3 minutes
bg: 3 минути

en: 30 seconds
bg: 30 секунди

en: 45 seconds
bg: 45 секунди

en: 5 minutes
bg: 5 минути

en: 60 seconds
bg: 60 секунди

en: 90 seconds
bg: 90 секунди

en: <div class="asenha-warning">"New login URL" <strong>only works for/with the default WordPress login page</strong>. If you have a login page you manually created with a page builder or with another plugin, please add them to the "Allow login from" section.<br /><br />This module is <strong>not yet compatible with two-factor authentication (2FA) methods</strong>. If you use a 2FA plugin, please use the change login URL feature bundled in that plugin, or use another plugin that is compatible with it.<br /><br />And obviously, to improve security, please <strong>use something other than 'login'</strong> for the custom login slug.</div>
bg: <div class="asenha-warning">"Нов URL адрес за вход" <strong>работи само за/със страницата за вход по подразбиране на WordPress</strong>. Ако имате страница за вход, която сте създали ръчно с конструктор на страници или с друг плъгин, моля, добавете ги към секцията "Разрешаване на вход от".<br /><br />Този модул <strong>все още не е съвместим с методи за двуфакторно удостоверяване (2FA)</strong>. Ако използвате плъгин за 2FA, моля, използвайте функцията за промяна на URL адреса за вход, включена в този плъгин, или използвайте друг плъгин, който е съвместим с него.<br /><br />И очевидно, за да подобрите сигурността, моля, <strong>използвайте нещо различно от 'login'</strong> за персонализирания плъгин за вход.</div>

en: <div class="asenha-warning">When password protection is enabled and the password input form is displayed, caching is disabled using <a href="%s"><code>nocache_headers()</code></a>. Caching remains disabled after submitting the valid password and seeing the actual page content.</div>
bg: <div class="asenha-warning">Когато защитата с парола е активирана и се показва формата за въвеждане на парола, кеширането се деактивира чрез <a href="%s"><code>nocache_headers()</code></a>. Кеширането остава деактивирано след въвеждане на валидна парола и показване на действителното съдържание на страницата.</div>

en: <span class="faded">(Default is 1 minute)</span>
bg: <span class="faded">(По подразбиране е 1 минута)</span>

en: <span class="faded">(Default is 15 seconds)</span>
bg: <span class="faded">(По подразбиране е 15 секунди)</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Detect IP address from the following header first:</span>
bg: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Първо открийте IP адреса от следния хедър:</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Host</span>
bg: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Хост</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Password</span>
bg: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Парола</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Port</span>
bg: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Порт</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Security</span>
bg: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Сигурност</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Send a test email to</span>
bg: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Изпратете тестов имейл до</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Sender email</span>
bg: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Имейл на подателя</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Sender name</span>
bg: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Име на подателя</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Username</span>
bg: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Потребителско име</span>

en: <strong>Code to insert after &lt;body&gt; with the priority of</strong>
bg: <strong>Код за вмъкване след &lt;body&gt; с приоритет на</strong>

en: <strong>Code to insert before &lt;/head&gt; with the priority of</strong>
bg: <strong>Код за вмъкване преди &lt;/head&gt; с приоритет на</strong>

en: <strong>Code to insert in footer section before &lt;/body&gt; with the priority of</strong>
bg: <strong>Код за вмъкване в секцията на долния колонтитул преди &lt;/body&gt; с приоритет на</strong>

en: <strong>Error:</strong> Invalid email or incorrect password.
bg: <strong>Грешка:</strong> Невалиден email или грешна парола.

en: <strong>Your ads.txt content:</strong>
bg: <strong>Съдържанието на вашия ads.txt:</strong>

en: <strong>Your app-ads.txt content:</strong>
bg: <strong>Вашето app-ads.txt съдържание:</strong>

en: ASE Pro YEAR-END SALE! 20% DISCOUNT. Lifetime Deal (LTD) available.
bg: ASE Pro ГОДИШНА РАЗПРОДАЖБА! Вземете 20% ОТСТЪПКА. Наличен е доживотен лиценз (LTD).

en: AVIF Support Status
bg: Статус за поддръжка на AVIF

en: AVIF Upload
bg: Качване в AVIF формат

en: Actions
bg: Действия

en: Add New
bg: Добавете нов

en: Add Your Review
bg: Добавете вашето ревю

en: Add custom &lt;body&gt; class(es) on the singular view of some or all public post types. Compatible with classes already added using <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-custom-body-class" target="_blank">Custom Body Class plugin</a>.
bg: Добавяне на потребителски клас(ове) &lt;body&gt; в единичния изглед на някои или всички публични типове публикации. Съвместимо е с класове, които вече са добавени с помощта на <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-custom-body-class" target="_blank">плъгина Custom Body Class</a>.

en: Add custom CSS on all admin pages for all user roles.
bg: Добавяне на персонализиран CSS на всички страници на администратора за всички потребителски роли.

en: Add custom CSS on all frontend pages for all user roles.
bg: Добавяне на персонализиран CSS на всички страници на фронтенда за всички потребителски роли.

en: Add to Menu
bg: Добавете към меню

en: Admin Interface
bg: Административен интерфейс

en: Admin Menu
bg: Админ меню

en: Admin Menu Organizer
bg: Организатор на администраторско меню

en: Admin Menu Settings
bg: Админ меню настройки

en: Admin Notices
bg: Администраторски известия

en: Admin and Site Enhancements (ASE)
bg: Подобрения за администратора и сайта (ASE)

en: After duplication, redirect to:
bg: След дублиране пренасочете към:

en: After saving the settings above, check if everything is configured properly below.
bg: След като запазите горните настройки, проверете дали всичко е настроено правилно по-долу.

en: All %s
bg: Всички %s

en: Allow Custom Navigation Menu Items to Open in New Tab
bg: Разрешаване на елементите от персонализираното навигационно меню да се отварят в нов раздел

en: Allow custom navigation menu items to have links that open in new browser tab via target="_blank" attribute. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits.
bg: Позволете на елементите от персонализираното навигационно меню да имат връзки, които се отварят в нов раздел на браузъра чрез атрибута target="_blank". Атрибутът rel="noopener noreferrer nofollow" също ще бъде добавен за подобрена сигурност и SEO предимства.

en: Allow login from:
bg: Позволете влизане от

en: Allow some or all user roles to upload SVG files, which will then be sanitized to keep things secure.
bg: Разрешете на някои или всички потребителски роли да качват SVG файлове, които след това ще бъдат дезинфенкцирани, за да се гарантира сигурността.

en: Also disable frontend block styles / CSS files for the selected post types.
bg: Също така деактивирайте стиловете на фронтенд блокове / CSS файловете за избраните типове публикации.

en: Always show the admin bar for administrators on the frontend. Useful for when an administrator has multiple user roles, and the admin bar is set to be hidden for the other user role(s).
bg: Винаги показвайте администраторската лента за администратори във фронтенда. Полезно е, когато администраторът има няколко потребителски роли и администраторската лента е настроена да бъде скрита за другите потребителскa/и роля(/и).

en: Attempts<br />Lockouts
bg: Опити<br />блокирания

en: Auto-Publish Posts with Missed Schedule
bg: Автоматично публикуване на публикации с пропуснат график

en: Background
bg: Фон

en: Bypass verification of SSL certificate. This would be insecure if mail is delivered across the internet but could help in certain local and/or containerized WordPress scenarios.
bg: Заобикаляне на проверката на SSL сертификата. Това би било несигурно, ако пощата се доставя през интернет, но би могло да помогне при някои локални и/или сценарии с WordPress контейнери.

en: Change Login URL
bg: Промяна на URL адреса за влизане

en: Clean Up Admin Bar
bg: Почистване на лентата на администратора

en: Clean up admin pages by moving notices into a separate panel easily accessible via the admin bar.
bg: Почистете администраторските страници, като преместите известията в отделен панел, лесно достъпен през администраторската лента.

en: Clean up and speed up the dashboard by completely disabling some or all widgets. Disabled widgets won't load any assets nor show up under Screen Options.
bg: Почистете и ускорете таблото за управление, като напълно деактивирате някои или всички джаджи. Деактивираните джаджи няма да зареждат никакви ресурси, нито ще се показват под Опции на екрана.

en: Click to view hidden admin notices
bg: Кликнете, за да видите скритите администраторски известия

en: Collapse
bg: Свиване

en: Comments are disabled for this content type.
bg: Коментарите са деактивирани за този тип съдържание.

en: Completely disable core, theme and plugin updates and auto-updates. Will also disable update checks, notices and emails.
bg: Напълно деактивирайте актуализациите на ядрото, темите и плъгините, както и автоматичните актуализации. Ще деактивирате и проверките за актуализации, известията и имейлите.

en: Configure
bg: Конфигуриране

en: Content Duplication
bg: Дублиране на съдържанието

en: Content Management
bg: Управление на съдържанието

en: Content Order
bg: Подредба на съдържанието

en: Could not release lock.
bg: Не можа да се освободи заключването.

en: Could not release lock. Please try again.
bg: Не можа да се освободи заключването. Моля, опитайте отново.

en: Currently on YEAR-END SALE. <a href="https://www.wpase.com/promo-ndg" target="_blank">20% discount</a>.
bg: В момента има ГОДИШНА РАЗПРОДАЖБА. <a href="https://www.wpase.com/promo-ndg" target="_blank">Вземете 20% отстъпка</a>.

en: Curves
bg: Криви

en: Custom Admin CSS
bg: Персонализиран CSS на администратора

en: Custom Admin Footer Text
bg: Персонализиран текст на долния колонтитул на администратора

en: Custom Code
bg: Персонализиран Код

en: Custom Frontend CSS
bg: Персонализиран CSS за Фронтенда

en: Customize the order of the admin menu and optionally change menu item title or hide some items.
bg: Персонализирайте реда на администраторското меню и по желание променете заглавието на елемента от менюто или скрийте някои елементи.

en: Customize the text you see on the footer of wp-admin pages other than this ASE settings page.
bg: Персонализирайте текста, който виждате в долния колонтитул на страниците на wp-admin, различни от тази страница с настройки на ASE.

en: DUPLICATE
bg: ДУБЛИКАТ

en: Default is %s
bg: По подразбиране е %s

en: Default is 10. Larger number insert code closer to &lt;/body&gt;
bg: По подразбиране е 10. По-голямото число вмъква код по-близо до &lt;/body&gt;

en: Default is 10. Larger number insert code closer to &lt;/head&gt;
bg: По подразбиране е 10. По-голямото число вмъква код по-близо до &lt;/head&gt;

en: Default is 10. Smaller number insert code closer to &lt;body&gt;
bg: По подразбиране е 10. По-малкото число вмъква кода по-близо до &lt;body&gt;

en: Default text is: <em>Thank you for creating with <a href="https://wordpress.org/">WordPress</a></em>.
bg: Текстът по подразбиране е: <em>Благодарим ви, че създадохте с <a href="https://wordpress.org/">WordPress</a></em>.

en: Default text is: <em>Version %s</em>
bg: Текстът по подразбиране е: <em>Версия %s</em>

en: Description
bg: Описание

en: Disable
bg: Изключи

en: Disable <strong>application passwords</strong> that was added since WordPress v5.6.
bg: Деактивирайте <strong>паролите за приложения</strong>, които бяха добавени от WordPress версия 5.6 до сега.

en: Disable <strong>block-based widgets settings screen</strong>. Restores the classic widgets settings screen when using a classic (non-block) theme. This has no effect on block themes.
bg: Деактивира <strong>екрана за настройки на блок джаджите</strong>. Възстановява класическия екран за настройки на джаджи, когато се използва класическа тема (без блокове). Това не влияе на темите изградени чрез блокове.

en: Disable <strong>emoji support for pages, posts and custom post types</strong> on the admin and frontend. The support is primarily useful for older browsers that do not have native support for it. Most modern browsers across different OSes and devices now have native support for it.
bg: Деактивирайте <strong>поддръжката на икони с емоции за страници, публикации и персонализирани типове публикации</strong> в администраторския панел и интерфейса. Поддръжката е полезна предимно за по-стари браузъри, които нямат вградена поддръжка за нея. Повечето съвременни браузъри в различни операционни системи и устройства вече имат вградена поддръжка за нея.

en: Disable <strong>jQuery Migrate</strong> script on the frontend, which should no longer be needed if your site uses modern theme and plugins.
bg: Деактивирайте скрипта <strong>jQuery Migrate</strong> във фронтенда, който вече не би трябвало да е необходим, ако сайтът ви използва модерна тема и плъгини.

en: Disable <strong>lazy loading of images</strong> that was natively added since WordPress v5.5.
bg: Деактивирайте <strong>lazy зареждане на изображения</strong>, което е добавено първоначално от WordPress v5.5 насам.

en: Disable <strong>site admin email verification screen</strong> that was added since WordPress v5.3.
bg: Деактивирайте <strong>екрана за потвърждение на имейл адреса на администратора на сайта</strong>, който е добавен от WordPress v5.3 насам.

en: Disable <strong>version number</strong> on static resource URLs referenced in &lt;head&gt;, which can disclose WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s). Applies to non-logged-in view of pages. This will also increase cacheability of static assets, but may have unintended consequences. Make sure you know what you are doing.
bg: Деактивирайте <strong>номер на версията</strong> на URL адреси на статични ресурси, посочени в &lt;head&gt;, което може да разкрие номера на версията на WordPress. По-старите версии може да съдържат неотстранени вратички в сигурността. Отнася се за преглед на страници без вход в системата. Това също ще увеличи кеширането на статичните ресурси, но може да има нежелани последици. Уверете се, че знаете какво правите.

en: Disable All Updates
bg: Деактивиране на всички актуализации

en: Disable Author Archives
bg: Деактивиране на архивите на автора

en: Disable Comments
bg: Изключване на коментари

en: Disable Components
bg: Деактивиране на компоненти

en: Disable Dashboard Widgets
bg: Деактивиране на джаджи на таблото за управление

en: Disable Embeds
bg: Деактивиране на вграждане

en: Disable Feeds
bg: Деактивиране на емисиите

en: Disable Gutenberg
bg: Деактивиране на Gutenberg

en: Disable REST API
bg: Деактивиране на REST API

en: Disable REST API access for non-authenticated users and remove URL traces from &lt;head&gt;, HTTP headers and WP RSD endpoint.
bg: Деактивирайте достъпа до REST API за неудостоверени потребители и премахнете URL следите от &lt;head&gt;, HTTP хедърите и крайната точка на WP RSD.

en: Disable Smaller Components
bg: Деактивиране на по-малките компоненти

en: Disable XML-RPC
bg: Деактивиране на XML-RPC

en: Disable adding timestamp URL parameter on newly replaced images for busting the browser cache.
bg: Деактивирайте добавянето на параметър за URL адрес с времева маркировка към новозаменени изображения, за да се избегне задръстване на кеша на браузъра.

en: Disable all RSS, Atom and RDF feeds. This includes feeds for posts, categories, tags, comments, authors and search. Also removes traces of feed URLs from &lt;head&gt;.
bg: Деактивирайте всички RSS, Atom и RDF емисии. Това включва емисии за публикации, категории, етикети, коментари, автори и търсене. Премахва и следи от URL адреси на емисии от &lt;head&gt;.

en: Disable all, related JavaScript.
bg: Деактивирайте всички свързани JavaScript файлове.

en: Disable comments for some or all public post types. When disabled, existing comments will also be hidden on the frontend.
bg: Деактивирайте коментарите за някои или всички типове публични публикации. Когато е деактивирано, съществуващите коментари също ще бъдат скрити във фронтенда.

en: Disable loading of <strong>Dashicons CSS and JS files</strong> on the front-end for public site visitors. This might break the layout or design of custom forms, including custom login forms, if they depend on Dashicons. Make sure to check those forms after disabling.
bg: Деактивирайте зареждането на <strong>Dashicons CSS и JS файлове</strong> във фронтенда за посетителите на публичния сайт. Това може да наруши оформлението или дизайна на персонализирани формуляри, включително персонализирани формуляри за вход, ако те зависят от Dashicons. Не забравяйте да проверите тези формуляри след деактивирането.

en: Disable the <strong>&lt;generator&gt; tag</strong> in RSS feed &lt;channel&gt;, which discloses the WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s).
bg: Деактивирайте етикета <strong>&lt;generator&gt;</strong> в RSS емисията &lt;channel&gt;, който разкрива номера на версията на WordPress. По-старите версии може да съдържат неотстранени вратички в сигурността.

en: Disable the <strong>Really Simple Discovery (RSD) &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. It's not needed if your site is not using pingback or remote (XML-RPC) client to manage posts.
bg: Деактивирайте етикета <strong>Really Simple Discovery (RSD) &lt;link&gt;</strong> в &lt;head&gt;. Не е необходим, ако сайтът ви не използва pingback или отдалечен (XML-RPC) клиент за управление на публикации.

en: Disable the <strong>Windows Live Writer (WLW) manifest &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. The WLW app was discontinued in 2017.
bg: Деактивирайте <strong>етикета &lt;link&gt; на Windows Live Writer манифест етикет (WLW</strong>) в &lt;head&gt;. Приложението WLW беше спряно през 2017 г.

en: Disable the <strong>generator &lt;meta&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;, which discloses the WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s).
bg: Деактивирайте <strong>мета етикета за генериране</strong> в &lt;head&gt;, който разкрива номера на версията на WordPress. По-старите версии може да съдържат неотстранени вратички в сигурността.

en: Disable the <strong>plugin and theme editor</strong>.
bg: Деактивирайте <strong>редактора на плъгини и теми</strong>.

en: Disable the <strong>plugin and theme editor</strong>. <span class="warning-text">Note that wp-config.php in this site is not writeable and <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> constant is already defined there. You either need to make it writeable to make this setting functional, or, you need to manually change the value of <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> there.</span>
bg: Деактивирайте <strong>редактора на плъгини и теми</strong>. <span class="warning-text">Обърнете внимание, че wp-config.php в този сайт не е с възможност за запис и константата <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> вече е дефинирана там. Трябва или да го направите с възможност за запис, за да работи тази настройка, или трябва ръчно да промените стойността на <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> там.</span>

en: Disable the Gutenberg block editor for some or all applicable post types.
bg: Деактивирайте блоковия Gutenberg редактор за някои или всички приложими типове публикации.

en: Disable the default <strong>WordPress shortlink &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. Ignored by search engines and has minimal practical use case. Usually, a dedicated shortlink plugin or service is preferred that allows for nice names in the short links and tracking of clicks when sharing the link on social media.
bg: Деактивирайте <strong>WordPress кратките линкове &lt;link&gt; на етикета</strong> в &lt;head&gt;. Игнорира се от търсачките и има минимална практическа употреба. Обикновено се предпочита специален плъгин или услуга за кратки връзки, която позволява красиви имена в кратките връзки и проследяване на щракванията при споделяне на връзката в социалните медии.

en: Dismiss
bg: Отхвърляне

en: Display Active Plugins First
bg: Показване първо на активните плъгини

en: Display System Summary
bg: Показване на обобщение за системата

en: Display a panel showing and linking to all available sizes when viewing an image in the media library. Especially useful to quickly get the URL of a particular image size.
bg: Показване на панел, показващ и свързващ към всички налични размери, когато преглеждате изображение в медийната библиотека. Особено полезно за бързо получаване на URL адреса на изображение с определен размер.

en: Display active / activated plugins at the top of the Installed Plugins list. Useful when your site has many deactivated plugins for testing or development purposes.
bg: Показване на активните/активирани плъгини в горната част на списъка с инсталирани плъгини. Полезно, когато вашият сайт има много деактивирани плъгини за целите на тестване или разработка.

en: Display the registration date and time in the users list table.
bg: Показване на датата и часа на регистрация в таблицата със списъка с потребители.

en: Do more with <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm" target="_blank">ASE Pro</a>. Lifetime deal (LTD) <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm-prc" target="_blank">available</a>.
bg: Постигнете повече с <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm" target="_blank">ASE Pro</a>. Съществува <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm-prc" target="_blank">доживотен лиценз</a>.

en: Do not remove backslashes from the code output on the frontend
bg: Не премахвайте обратните наклонени черти от изходния код на фронтенда на сайта.

en: Duplicate
bg: Направете дубликати

en: Duplicate %s
bg: Дубликат %s

en: Duplicate this as draft
bg: Дублирай това като чернова

en: Easily edit and validate your <a href="/ads.txt" target="_blank">ads.txt</a> and <a href="/app-ads.txt" target="_blank">app-ads.txt</a> content.
bg: Лесно редактиране и валидиране на вашето <a href="/ads.txt" target="_blank">ads.txt</a> и <a href="/app-ads.txt" target="_blank">app-ads.txt</a> съдържание.

en: Easily edit and validate your <a href="/robots.txt" target="_blank">robots.txt</a> content.
bg: Лесно редактиране и валидиране на <a href="/robots.txt" target="_blank">robots.txt съдържание</a>.

en: Easily enable enhancements and features that usually require multiple plugins.
bg: Лесно активирайте подобрения и функции, които обикновено изискват много и различни плъгини.

en: Easily insert &lt;meta&gt;, &lt;link&gt;, &lt;script&gt; and &lt;style&gt; tags, Google Analytics, Tag Manager, AdSense, Ads Conversion and Optimize code, Facebook, TikTok and Twitter pixels, etc.
bg: Лесно вмъкване на &lt;meta&gt;, &lt;link&gt;, &lt;script&gt; и &lt;style&gt; етикети, Google Analytics, Tag Manager, AdSense, Ads Conversion и Optimize code, Facebook, TikTok и Twitter пиксели и др.

en: Easily replace any type of media file with a new one while retaining the existing media ID, publish date and file name. So, no existing links will break.
bg: Лесно заменете всеки тип медиен файл с нов, като същевременно запазите съществуващия идентификатор на медийния файл, датата на публикуване и името на файла. Така че, съществуващите връзки няма да се прекъснат.

en: Edit
bg: Редактиране

en: Edit screen
bg: Екран за редактиране

en: Email
bg: Имейл

en: Email Address Obfuscator
bg: Замъглете имейл адреси

en: Email Delivery
bg: Доставка на имейл

en: Email address only
bg: Само имейл адрес

en: Enable assignment of multiple roles during user account creation and editing. This maybe useful for working with roles not defined in WordPress core, e.g. from e-commerce or LMS plugins.
bg: Активирайте задаването на няколко роли по време на създаване и редактиране на потребителски акаунт. Това може да е полезно за работа с роли, които не са дефинирани в ядрото на WordPress, например от LMS плъгини и такива за електронна търговия.

en: Enable custom ordering of various "hierarchical" content types or those supporting "page attributes". A new 'Order' sub-menu will appear for enabled content type(s). The "All {Posts}" list page for enabled post types in wp-admin will automatically use the custom order.
bg: Активирайте персонализирано подреждане на различни "йерархични" типове съдържание или такива, поддържащи "атрибути на страница". Ще се появи ново подменю 'Подреждане' за активираните типове съдържание. Страницата със списък "Всички {публикации}" за активираните типове публикации в wp-admin автоматично ще използва персонализирания ред.

en: Enable debug mode and output the debug info into WordPress debug.log file.
bg: Активирайте режима за отстраняване на грешки и извеждайте информацията за грешки в WordPress debug.log файла.

en: Enable log in, log out and dynamic log in/out menu item for addition to any menu.
bg: Активирайте влизане, излизане и динамично влизане/излизане от менюто за добавяне към всяко меню.

en: Enable one-click duplication of pages, posts and public post types. The corresponding taxonomy terms and post meta will also be duplicated.
bg: Активирайте дублирането на страници, публикации и персонализирани публикации с едно щракване. Съответните термини от таксономията и мета данните на публикациите също ще бъдат дублирани.

en: Enable pages, posts and/or custom post types to have permalinks that point to external URLs. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits. Compatible with links added using <a href="https://wordpress.org/plugins/page-links-to/" target="_blank">Page Links To</a>.
bg: Активирайте страници, публикации и/или персонализирани типове публикации да имат постоянни връзки, които сочат към външни URL адреси. Атрибутът rel="noopener noreferrer nofollow" също ще бъде добавен за подобрена сигурност и SEO предимства. Съвместимо с връзки, добавени чрез <a href="https://wordpress.org/plugins/page-links-to/" target="_blank">Връзки към страница</a>.

en: Enable uploading <a href="https://www.smashingmagazine.com/2021/09/modern-image-formats-avif-webp/" target="_blank">AVIF</a> files in the Media Library. You can convert your existing PNG, JPG and GIF files using a tool like <a href="https://squoosh.app/" target="_blank">Squoosh</a>.
bg: Активирайте качването на <a href="https://www.smashingmagazine.com/2021/09/modern-image-formats-avif-webp/" target="_blank">AVIF</a> файлове в Медийната библиотека. Можете да преобразувате съществуващите си PNG, JPG и GIF файлове с помощта на инструмент като <a href="https://squoosh.app/" target="_blank">Squoosh</a>.

en: Enhance List Tables
bg: Подобряване на таблиците със списъци

en: Enhancements
bg: Подобрения

en: Enter and save a new password to restore SMTP authentication.
bg: Въведете и запазете нова парола, за да възстановите SMTP удостоверяването.

en: Enter one path per line
bg: Въведете по един път на ред

en: Error:
bg: Грешка

en: Excerpt
bg: Откъс

en: Expand
bg: Разгъване

en: External Permalinks
bg: Външни постоянни връзки

en: Failed Login Attempts Log
bg: Регистър на неуспешните опити за влизане

en: Failed login attempts:
bg: Неуспешни опити за влизане:

en: Featured Image
bg: Препоръчано изображение

en: Feedback
bg: Обратна Връзка

en: File Size
bg: Размер на файла

en: Find Out More
bg: Открийте повече

en: First
bg: Първи

en: For example, if your site is behind a trusted proxy, it's a good idea to use the <code>HTTP_X_FORWARDED_FOR</code> header. Leave empty to use the default detection method.
bg: Например, ако вашият сайт е зад надежден прокси сървър, е добра идея да използвате такъв хедър <code>HTTP_X_FORWARDED_FOR</code>. Оставете празно, за да използвате метода за откриване по подразбиране.

en: Force all links to external sites in post content, where <a href="https://developer.wordpress.org/reference/hooks/the_content/" target="_blank">the_content</a> hook is used, to open in new browser tab via target="_blank" attribute. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits.
bg: Принудително всички връзки към външни сайтове в съдържанието на публикациите, където се използва <a href="https://developer.wordpress.org/reference/hooks/the_content/" target="_blank">the_content</a> куката, да се отварят в нов раздел на браузъра чрез атрибута target="_blank". Атрибутът rel="noopener noreferrer nofollow" също ще бъде добавен за подобрена сигурност и SEO предимства.

en: Force the usage of the sender name/email defined above. It will override those set by other plugins.
bg: Принудително използване на името/имейла на подателя, посочни по-горе. Това ще отмени зададените от други плъгини настройки.

en: Full AVIF support requires that your server / hosting has <a href="https://php.watch/versions/8.1/gd-avif" target="_blank">GD extension</a> compiled with AVIF support in PHP 8.1 or greater, or, <a href="https://web.archive.org/web/20240104012918/https://avif.io/blog/tutorials/imagemagick/" target="_blank">ImageMagick 7.0.25 or greater</a> installed. Without either, you can still upload AVIF files but without auto-generation of the smaller thumbnail sizes. A majority of <a href="https://web.archive.org/web/20231207174740/https://avif.io/blog/articles/avif-browser-support/" target="_blank">modern desktop and mobile browsers</a> support the display of AVIF files.
bg: Пълната поддръжка на AVIF изисква вашият сървър/хостинг да има инсталирано <a href="https://php.watch/versions/8.1/gd-avif" target="_blank">GD разширение</a>, компилирано с поддръжка на AVIF в PHP 8.1 или по-нова версия, или <a href="https://web.archive.org/web/20240104012918/https://avif.io/blog/tutorials/imagemagick/" target="_blank">ImageMagick 7.0.25 или по-нова версия</a>. Без нито едно от двете, все още можете да качвате AVIF файлове, но без автоматично създаване на по-малките размери на миниатюрите. Повечето <a href="https://web.archive.org/web/20231207174740/https://avif.io/blog/articles/avif-browser-support/" target="_blank">съвременни настолни и мобилни браузъри</a> поддържат показването на AVIF файлове.

en: Get ASE Pro
bg: Вземете ASE Pro

en: Get It Now
bg: Вземете го сега

en: Give the admin menu more room to better accommodate wider items.
bg: Дайте на администраторското меню повече място, за да може по-добре да се поберат по-широки елементи.

en: Heading
bg: Заглавие

en: Heartbeat Control
bg: Heartbeat Контрол

en: Help others discover ASE and maybe <a href="https://www.wpase.com/trnslt-plgnndg" target="_blank">translate</a> to your language.
bg: Помогнете на други да открият ASE и евентуално да <a href="https://www.wpase.com/trnslt-plgnndg" target="_blank">преведете</a> на вашия език.

en: Hide Admin Bar
bg: Скрий лентата на администратора

en: Hide Admin Notices
bg: Скриване на известията на администратора

en: Hide admin bar on the frontend for all or some user roles.
bg: Скриване на администраторската лента във фронтенда за всички или някои потребителски роли.

en: Hide until toggled
bg: Скриване до превключване

en: I've reviewed
bg: Аз направих ревю

en: I've shared
bg: Аз споделих

en: IP Address<br />Last Username
bg: IP адрес<br />Последно потребителско име

en: If set, the following SMTP service/account wil be used to deliver your emails.
bg: Ако е зададено, следната SMTP услуга/акаунт ще бъде използвана за доставяне на вашите имейли.

en: If set, the following sender name/email overrides WordPress core defaults but can still be overridden by other plugins that enables custom sender name/email, e.g. form plugins.
bg: Ако е зададено, следното име/имейл адрес на подателя презаписва настройките по подразбиране на основните настройки на WordPress, но все пак може да бъде презаписано от други плъгини, които позволяват персонализирано име/имейл адрес на подателя, например плъгини за формуляри.

en: If something goes wrong</strong> and you need to regain access to your account as an administrator, please visit the following URL: <br /><strong>%s</strong><br /><br />If you use <strong>Ninja Firewall</strong>, please uncheck "Block attempts to gain administrative privileges" in the Firewall Policies settings before you try to view as a non-admin user role to <strong>prevent being locked out</strong> of your admin account.
bg: Ако нещо се обърка</strong> и трябва да си възстановите достъпа до акаунта си като администратор, моля, посетете следния URL адрес: <br /><strong>%s</strong><br /><br />Ако използвате <strong>Ninja Firewall</strong>, моля, махнете отметката от "Блокиране на опитите за получаване на администраторски права" в настройките на политиките на защитната стена, преди да се опитате да видите профила си като потребител без администраторски права, за да <strong>предотвратите заключването</strong> на администраторския си акаунт.

en: Image Sizes Panel
bg: Панел с размери на изображенията

en: Image Upload Control
bg: Контрол на качването на изображения

en: Improve the usefulness of listing pages for various post types and taxonomies, media, comments and users by adding / removing columns and elements.
bg: Подобрете полезността на страниците със списъци за различни типове публикации и таксономии, медии, коментари и потребители, като добавяте/премахвате колони и елементи.

en: In any case, please also <strong>create at least one backup admin user</strong> as a last resort should your primary admin user fails to properly login as admin. With this second admin user, you can also restore the admin role for your primary admin user.
bg: Във всеки случай, моля, <strong>създайте поне един резервен администраторски потребител</strong> като последна мярка, в случай че основният ви администраторски потребител не успее да влезе правилно като такъв. С този втори администраторски потребител можете също да възстановите администраторската роля за основния си администраторски потребител.

en: Incorrect password.
bg: Неправилна парола

en: Insert &lt;head&gt;, &lt;body&gt; and &lt;footer&gt; Code
bg: Вмъкване на &lt;head&gt;, &lt;body&gt; и &lt;footer&gt; Код

en: Insufficient permissions.
bg: Недостатъчни права.

en: Invalid IP address.
bg: Невалиден IP адрес.

en: Invalid security token.
bg: Невалиден токен за сигурността.

en: Invalid username/email or incorrect password.
bg: Невалидно потребителско име/имейл или неправилна парола

en: Keep as is
bg: Запазване както е

en: Last
bg: Последен

en: Last Attempt On
bg: Последен опит на

en: Last Login
bg: Последно влизане

en: Last Login Column
bg: Колона за последно влизане

en: Last Modified
bg: Последна промяна

en: Leave blank to keep the current password.
bg: Оставете празно, за да оставите текущата парола.

en: Left Side
bg: Лява страна

en: Lifetime Deal (LTD) is available for the Pro version of ASE.
bg: Доживотният лиценз (LTD) е наличен за ASE Pro версията.

en: Limit Login Attempts
bg: Ограничаване на опитите за влизане

en: Limit media files visibility so only administrators can see all media files. Non-administrator users will only see media files they uploaded themselves in the media library and in the modal window to add/insert media.
bg: Ограничете видимостта на медийните файлове, така че само администраторите да могат да виждат всички медийни файлове. Потребителите, които не са администратори, ще виждат само медийните файлове, които са качили сами в медийната библиотека и в модалния прозорец за добавяне/вмъкване на медийни файлове.

en: Limit to
bg: Ограничаване до

en: Lines
bg: Редове

en: List view
bg: Изглед по списък

en: Lock released for %s.
bg: Заключването е освободено за %s.

en: Log In
bg: Вход

en: Log In / Log Out
bg: Вписване | Отписване

en: Log In/Out Menu
bg: Меню за влизане/излизане

en: Log In/Out | Register
bg: Вход/Изход | Регистрация

en: Log Out
bg: Изход

en: Log when users on the site last logged in and display the date and time in the users list table.
bg: Записване кога потребителите са влезли за последно в сайта и показване на датата и часа в таблицата със списъка с потребители.

en: Login ID Type
bg: Тип идентификатор за вход

en: Looks like some of these free enhancements have been useful for your site?
bg: Изглежда, че някои от тези безплатни подобрения са били полезни за вашия сайт?

en: Maintenance Mode
bg: Режим на поддръжка

en: Maintenance mode is currently enabled for this site.
bg: Режимът на поддръжка в момента е активиран за този сайт.

en: Make "Collapse Menu" sticky at the bottom of the admin menu
bg: Направете „Свиване на менюто“ залепващо се в долната част на администраторското меню

en: Manage ads.txt and app-ads.txt
bg: Управление на ads.txt и app-ads.txt

en: Manage robots.txt
bg: Управление на robots.txt

en: Max height:
bg: Максимална дължина:

en: Max width:
bg: Максимална ширина:

en: Media Files Visibility Control
bg: Контрол на видимостта на медийните файлове

en: Media Library Infinite Scrolling
bg: Безкрайно скролиране на медийната библиотека

en: Media Replacement
bg: Замяна на медийните файлове

en: Missing required data.
bg: Липсват задължителните данни.

en: Modify
bg: Промяна

en: Modify the interval of the WordPress heartbeat API or disable it on admin pages, post creation/edit screens and/or the frontend. This will help reduce CPU load on the server.
bg: Променете интервала на WordPress heartbeat API или го деактивирайте на администраторските страници, екраните за създаване/редактиране на публикации и/или на фронтенда. Това ще помогне за намаляване на натоварването на процесора на сървъра.

en: Multiple User Roles
bg: Няколко потребителски роли

en: Never
bg: Никога

en: New login URL:
bg: Нов URL адрес за влизане:

en: Next
bg: Следващ

en: No %s found
bg: Няма %s намерени

en: No %s found in Trash
bg: Не са намерени %s в кошчето

en: No data available in table
bg: Няма налични данни в таблицата

en: No matching records found
bg: Няма намерени записи

en: None
bg: Без

en: Not available
bg: Не е налична

en: Notices
bg: Известия

en: Obfuscate Author Slugs
bg: Замъгляване на авторските наставки

en: Obfuscate email address to prevent spam bots from harvesting them, but make it readable like a regular email address for human visitors.
bg: Замъглете имейл адреса, за да предотвратите събирането му от спам ботове, но го направете четим като обикновен имейл адрес за посетителите.

en: Obfuscate publicly exposed author page URLs that shows the user slugs / usernames, e.g. <em>sitename.com/author/username1/</em> into <em>sitename.com/author/a6r5b8ytu9gp34bv/</em>, and output 404 errors for the original URLs. Also obfuscates in /wp-json/wp/v2/users/ REST API endpoint.
bg: Замъглява публично изложените URL адреси на страници на автора, които показват потребителските имена/имена на потребителите, например <em>sitename.com/author/username1/</em>, в <em>sitename.com/author/a6r5b8ytu9gp34bv/</em> и извежда грешки 404 за оригиналните URL адреси. Също така замъглява в крайната точка на REST API /wp-json/wp/v2/users/.

en: On admin pages
bg: На администраторските страници

en: On post creation and edit screens
bg: На екраните за създаване и редактиране на публикации

en: On the frontend
bg: На фронтенда

en: Once enabled, you can find the <a href="%s">Admin Menu</a> item under the Settings menu.
bg: След като е активирано, можете да намерите <a href="%s">Админ меню</a> елемента под менюто Настройки.

en: Only the latest 1,000 entries are kept in the database.
bg: В базата данни се съхраняват само последните 1000 записа.

en: Oops, something went wrong. Please double check your settings and the destination email address.
bg: Опа, нещо се обърка.</span>.<br />Моля, проверете отново настройките си и имейл адреса.

en: Open All External Links in New Tab
bg: Отваряне на всички външни връзки в нов раздел

en: Optimizations
bg: Оптимизации

en: Or, help improve ASE by <a href="https://wordpress.org/support/plugin/admin-site-enhancements/" target="_blank">providing feedback</a>.
bg: Или помогнете за подобряването на ASE, като <a href="https://wordpress.org/support/plugin/admin-site-enhancements/" target="_blank">предоставите обратна връзка</a>.

en: Order
bg: Подреждане

en: Password
bg: Парола

en: Password Protection
bg: Защита с парола

en: Password can not be empty.
bg: Паролата не може да бъде празна.

en: Password protection is currently enabled for this site.
bg: Защитата с парола е в момента активирана за този сайт.

en: Password-protect the entire site to hide the content from public view and search engine bots / crawlers. Logged-in administrators can still access the site as usual.
bg: Защитете с парола целия сайт, за да скриете съдържанието от публичен достъп и ботове/роботи на търсачките. Влезлите в системата администратори все още могат да имат достъп до сайта както обикновено.

en: Perform 301 (permanent) redirect to the homepage for all 404 (not found) pages.
bg: Извършете 301 (постоянно) пренасочване към началната страница за всички 404 (не открити) страници.

en: Perform Replacement
bg: Изпълнете заместване

en: Please clear your cache</strong> after enabling or disabling maintenance mode. This ensures site visitors see either the maintenance page or the actual content of each page.
bg: Моля, изчистете кеша си</strong>, след като активирате или деактивирате режима на поддръжка. Това гарантира, че посетителите на сайта виждат или страницата за поддръжка, или действителното съдържание на всяка страница.

en: Please consider supporting ASE.
bg: Моля, помислете за подкрепата на ASE.

en: Posts
bg: Публикации

en: Prevent bloating the database by limiting the number of revisions to keep for some or all post types supporting revisions.
bg: Предотвратете препълването на базата данни, като ограничите броя на ревизиите, които да се съхраняват за някои или всички типове публикации, поддържащи ревизии.

en: Prevent brute force attacks by limiting the number of failed login attempts allowed per IP address.
bg: Предотвратете атаки с груба сила, като ограничите броя на неуспешните опити за влизане, разрешени за всеки IP адрес.

en: Prevent embedding of non-<a href="%s" target="_blank">whitelisted</a> sites in your site.
bg: Предотвратете вграждането на сайтове, които не са в <a href="%s" target="_blank">позволения списък</a>, във вашия сайт.

en: Prevent smaller components from running or loading. Make the site more secure, load slightly faster and be more optimized for crawling by search engines.
bg: Предотвратете изпълнението или зареждането на по-малки компоненти. Направете сайта по-сигурен, зареждайте го малко по-бързо и го оптимизирайте за обхождане от търсачките.

en: Prevent your site content from being embedded on other sites.
bg: Предотвратете вграждането на съдържанието на вашия сайт в други сайтове.

en: Previous
bg: Предишен

en: Product Image
bg: Изображение на продукт

en: Protect your site from brute force, DOS and DDOS attacks via <a href="https://kinsta.com/blog/xmlrpc-php/#what-is-xmlrpcphp" target="_blank">XML-RPC</a>. Also disables trackbacks and pingbacks.
bg: Защитете сайта си от атаки с груба сила, DOS и DDOS чрез <a href="https://kinsta.com/blog/xmlrpc-php/#what-is-xmlrpcphp" target="_blank">XML-RPC</a>. Също така деактивира trackback-ове и pingback-ове.

en: Re-enable infinite scrolling in the grid view of the media library. Useful for scrolling through a large library.
bg: Активирайте отново безкрайното скролиране в мрежовия изглед на медийната библиотека. Полезно при скролиране през голяма библиотека.

en: Redirect 404 to Homepage
bg: Пренасочване на 404 към началната страница

en: Redirect After Login
bg: Пренасочване след влизане

en: Redirect After Logout
bg: Пренасочване след излизане

en: Redirect to:
bg: Пренасочване към:

en: Registered
bg: Регистрирани

en: Registration Date Column
bg: Колона за дата на регистрация

en: Release Lock
bg: Освобождаване на заключването

en: Remove 'Howdy'
bg: Премахване на 'Howdy'

en: Remove WordPress logo/menu
bg: Премахване на WordPress логото/менюто

en: Remove comments column
bg: Премахване на колоната с коментари

en: Remove comments counter/link
bg: Премахване на брояча/връзката на коментарите

en: Remove customize menu
bg: Премахване на менюто за персонализиране

en: Remove date column
bg: Премахване на колона с дати

en: Remove home icon and site name
bg: Премахване на иконата на началната страница и името на сайта

en: Remove new content menu
bg: Премахване на менюто за ново съдържание

en: Remove tags column (for posts)
bg: Премахване на колона с етикети (за публикации)

en: Remove the Help tab and drawer
bg: Премахване на раздела Помощ и чекмедже

en: Remove updates counter/link
bg: Премахване на линка/брояча за актуализациите

en: Remove various elements from the admin bar.
bg: Премахване на различни елементи от лентата на администратора.

en: Removes support for the embed block.
bg: Премахва поддръжката за блока за вграждане.

en: Replace Media
bg: Заменете медийните файлове

en: Resize newly uploaded, large images to a smaller dimension and delete originally uploaded files. BMPs and non-transparent PNGs will be converted to JPGs and resized.
bg: Преоразмерете новокачените големи изображения на по-малък размер и изтрийте първоначално качените файлове. BMP и непрозрачните PNG файлове ще бъдат преобразувани в JPG и преоразмерени.

en: Restrict login ID to username or email address only.
bg: Ограничете идентификатор за вход само до потребителско име или имейл адрес.

en: Return 404 (Not Found) error when trying to load author archives. Remove or disable links to author archives. Remove authors archives from the sitemap.
bg: Връща грешка 404 (Страницата не е намерена) при опит за зареждане на архиви на автори. Премахнете или деактивирайте връзките към архиви на автори. Премахнете архивите на автори от картата на сайта.

en: Review
bg: Ревю

en: Revisions Control
bg: Контрол на ревизиите

en: Right Side
bg: Дясна страна

en: SE Visibility: OFF
bg: SE Видимост: ИЗКЛЮЧЕНО

en: SVG Upload
bg: Качване на SVG

en: Save Changes
bg: Запази промените

en: Search %s
bg: Търсене %s

en: Search Engines Visibility Status
bg: Състояние на видимост в търсачките

en: Search engines are discouraged from indexing this site. Click to change the settings.
bg: Обезкуражават се търсещите машини да индексират този сайт. Щракнете, за да промените настройките.

en: Search results:
bg: Търсене на резултати

en: Search...
bg: Търсене

en: Search:
bg: Търсене:

en: Security
bg: Сигурност

en: Select New Media File
bg: Изберете нов медиен файл

en: Select an Image
bg: Изберете изображение

en: Send Now
bg: Изпрати

en: Sending test email...
bg: Изпращане на тестов имейл...

en: Set custom redirect URL for all or some user roles after login.
bg: Задайте персонализиран URL адрес за пренасочване за всички или някои потребителски роли след влизане.

en: Set custom redirect URL for all or some user roles after logout.
bg: Задайте персонализиран URL адрес за пренасочване за всички или някои потребителски роли след излизане.

en: Set custom sender name and email. Optionally use external SMTP service to ensure notification and transactional emails from your site are being delivered to inboxes.
bg: Задайте персонализирано име и имейл адрес на подателя. По желание използвайте външна SMTP услуга, за да гарантирате, че имейлите с известия и транзакции от вашия сайт се доставят до входящите кутии.

en: Set interval to once every
bg: Задайте интервал веднъж на всеки

en: Set the password:
bg: Задайте паролата:

en: Set width to
bg: Задайте ширина на

en: Share about ASE on:
bg: Споделете за ASE в:

en: Show All
bg: Покажи всички

en: Show Custom Taxonomy Filters
bg: Показване на персонализирани филтри за таксономия

en: Show ID column
bg: Показване на идентификатор на колона

en: Show ID in action rows along with links for Edit, View, etc.
bg: Показване на идентификатора в редовете за действия, заедно с връзки за редактиране, преглед и др.

en: Show Less
bg: Покажи по-малко

en: Show _MENU_ entries
bg: Показване на записи от _MENU_

en: Show a customizable maintenance page on the frontend while performing a brief maintenance to your site. Logged-in administrators can still view the site as usual.
bg: Показвайте персонализируема страница за поддръжка на интерфейса, докато извършвате кратка поддръжка на сайта си. Влезлите в системата администратори все още могат да преглеждат сайта както обикновено.

en: Show additional filter(s) on list tables for hierarchical, custom taxonomies.
bg: Показване на допълнителен/и филтър(/и) в таблиците за списъци за йерархични, персонализирани таксономии.

en: Show admin bar status when search engines are set to be discouraged from indexing the site. This is set through a "Search engine visibility" checkbox in Settings >> Reading.
bg: Показване на състоянието на администраторската лента, когато търсачките са настроени да не индексират сайта. Това се задава чрез отметка в квадратчето "Видимост за търсачките" в Настройки >> Четене.

en: Show excerpt column
bg: Показване на колона с откъси

en: Show featured image column
bg: Показване на колона с препоръчани изображения

en: Show file size column in media library
bg: Показване на колоната за размера на файла в медийната библиотека

en: Show last modified column
bg: Показване на последно променената колона

en: Show quick summary of the system the site is running on to admins, in the "At a Glance" dashboard widget. This includes the web server software, the PHP version, the database software and server IP address.
bg: Покажете на администраторите кратко обобщение на системата, на която работи сайтът, в уиджета "С един поглед" на таблото за управление. Това включва софтуера на уеб сървъра, версията на PHP, софтуера на базата данни и IP адреса на сървъра.

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
bg: Показване на 0 до 0 от 0 записи

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
bg: Показване на _START_ до _END_ от _TOTAL_ записи

en: Site Identity on Login Page
bg: Идентичност на сайта на страницата за вход

en: Stripes
bg: Раирана

en: Test email was successfully processed</span>.<br />Please check the destination email's inbox to verify successful delivery.
bg: Тестовият имейл беше успешно обработен</span>.<br />Моля, проверете входящата поща на получателя, за да потвърдите успешното доставяне.

en: The REST API has been restricted to authenticated users.
bg: REST API е ограничен до удостоверени потребители.

en: The current file will be replaced with the uploaded / selected file (of the same type) while retaining the current ID, publish date and file name. Thus, no existing links will break.
bg: Текущият файл ще бъде заменен с качения/избрания файл (от същия тип), като същевременно се запазват текущият ID номер, датата на публикуване и името на файла. По този начин съществуващите връзки няма да бъдат прекъснати.

en: The settings above will override the 'Toolbar' settings in the user profile edit screen.
bg: Горните настройки ще презапишат настройките на 'Лента с инструменти' в екрана за редактиране на потребителския профил.

en: The stored SMTP password can no longer be decrypted. Please enter it again above and save changes.
bg: Запазената SMTP парола вече не може да бъде дешифрирана. Моля, въведете я отново по-горе и запазете промените.

en: The stored SMTP password can no longer be decrypted. Please enter it again and save changes.
bg: Запазената SMTP парола вече не може да бъде дешифрирана. Моля, въведете я отново и запазете промените.

en: This notice is visible for all user roles.
bg: Това известие е видимо за всички потребителски роли.

en: This site is undergoing maintenance for an extended period today. Thanks for your patience.
bg: Днес този сайт е в процес на поддръжка за продължителен период от време. Благодарим ви за търпението.

en: To exclude an image from conversion and resizing, append '-nr' suffix to the file name, e.g. bird-photo-4k-nr.jpg
bg: За да изключите изображение от конвертиране и преоразмеряване, добавете суфикс '-nr' към името на файла, например bird-photo-4k-nr.jpg

en: Translate
bg: Превод

en: Trigger publishing of scheduled posts of all types marked with "missed schedule", anytime the site is visited.
bg: Задействане на публикуването на планирани публикации от всякакъв тип, маркирани с "пропуснат график", при всяко посещение на сайта.

en: Use Selected Image
bg: Използване на избрано изображение

en: Use a shortcode like the following examples to display an email address on the frontend of your site: 
            		<ul>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com"]</strong> to display the email on it's own line</li>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com" display="inline"]</strong> to show the email inline</li>
            		</ul>
bg: Използвайте кратък код, както в следните примери, за да покажете имейл адрес във фронтенда на сайта си: 
            		<ul>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com"]</strong>, за да покажете имейла на собствен ред</li>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com" display="inline"]</strong>, за да покажете имейла вграден</li>
            		</ul>

en: Use the site icon and URL to replace the default WordPress logo with link to wordpress.org on the login page. Go to <a href="%1$s">General Settings</a> or the <a href="%2$s">Customizer</a> to set or change your site icon.
bg: Използвайте иконата и URL адреса на сайта, за да замените логото на WordPress по подразбиране с линк към wordpress.org на страницата за вход. Отидете на <a href="%1$s">Общи настройки</a> или <a href="%2$s">Персонализиране</a>, за да зададете или промените иконата на сайта си.

en: Username
bg: Потребителско име

en: Username only
bg: Само потребителско име

en: Utilities
bg: Помощни инструменти

en: Validate with:
bg: Валидирайте с:

en: Various Admin UI Enhancements
bg: Различни подобрения в администраторския потребителски интерфейс

en: Various, smaller enhancements for different parts of the admin interface.
bg: Различни, по-малки подобрения за различните части на администраторския интерфейс.

en: View
bg: Преглед

en: View Admin as Role
bg: Преглед на администратора като роля

en: View Content
bg: Преглед на съдържанието

en: View admin pages and the site (logged-in) as one of the non-administrator user roles.
bg: Преглеждайте администраторските страници и сайта (след като сте влезли в системата) като една от потребителските роли, които не са администратори.

en: We'll be back soon.
bg: Ще се върнем скоро.

en: Welcome to WordPress
bg: Добре дошли в WordPress

en: Wider Admin Menu
bg: По-широко администраторско меню

en: Write a quick, 5-star review for ASE
bg: Напишете бързо ревю с 5-звезди за ASE

en: e.g. backend
bg: напр. бекенд

en: e.g. dashboard
bg: например таблото

en: failed login attempts allowed before 15 minutes lockout
bg: Неуспешни опити за влизане са разрешени преди 15-минутното заключване

en: for:
bg: за:

en: lockout(s) will block further login attempts for 24 hours
bg: Блокирането(ите) ще блокират по-нататъшни опити за влизане за 24 часа

en: pixels <span class="faded">(Default is 1920 pixels)</span>
bg: пиксели <span class="faded">(по подразбиране е 1920 пиксела</span>)

en: pixels. <span class="faded">(Default is 1920 pixels)</span>
bg: пиксели. <span class="faded">(По подразбиране е 1920 пиксела)</span>

en: revisions for:
bg: ревизии за:

en: with AVIF support
bg: с AVIF поддръжка

en: without AVIF support
bg: без AVIF поддръжка
